more_horiz
Wiadomości

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Czeczena podejrzanego o wspieranie terroryzmu

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 11:24
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Nurmagomeda M., Czeczena podejrzanego o powiązanie z organizacjami terrorystycznymi. Mężczyzna został osadzony na trzy miesiące w ośrodku Straży Granicznej i oczekuje na deportację do Federacji Rosyjskiej.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: ABW

Rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn powiedział, że zatrzymany obywatel Federacji Rosyjskiej narodowości czeczeńskiej był członkiem rozpracowanej przez ABW w zeszłym roku czeczeńskiej zorganizowanej grupy przestępczej, która wspierała organizacje terrorystyczne.

Współpracował między innymi z wydalonym z Polski w sierpniu Azamatem B. Z informacji ABW wynika, że włączał się w działania logistyczne na rzecz organizacji terrorystycznych, ale nie ma informacji, żeby jego obecność w naszym kraju stwarzała zagrożenie zamachem terrorystycznym w Polsce.

Urząd do Spraw Cudzoziemców na wniosek ABW cofnął zatrzymanemu ochronę uzupełniającą, którą był objęty na terenie Polski od 2009 roku. Sąd zdecydował już o deportacji mężczyzny do kraju pochodzenia.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ABW: w 2018 r. 375 postępowań i 418 osób z zarzutami w śledztwach Agencji

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2019 15:09
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadziła w 2018 roku 375 postępowań, a 418 osób usłyszało zarzuty w sprawach przez nią prowadzonych. W ubiegłym roku agenci zatrzymali 189 osób i a dodatkowo 39 zatrzymały inne służby. 
rozwiń zwiń