more_horiz
Wiadomości

Warszawa: koniec utrudnień w al. Prymasa Tysiąclecia po awarii studzienki

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 19:23
 - Prawy pas al. Prymasa Tysiąclecia jest już przejezdny - poinformowała rzeczniczka ZDM Karolina Gałecka. W poniedziałek popołudniu za rondem Zesłańców Syberyjskich doszło do awarii studzienki kanalizacyjnej, prawy pas w kierunku Woli był wyłączony z ruchu. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Zarząd Dróg Miejskich Warszawa/facebook

Jak poinformowała Karolina Gałecka, awaria została naprawiona przed godziną 18, ale pas ulicy był zablokowany jeszcze przez godzinę, ponieważ "asfalt musiał zawiązać się wokół studzienki". 

Jak wyjaśniła rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich, awaria wynikała z tego, że niegdyś, budując jezdnię, nie brano pod uwagę poziomowania studzienek, by były na równi z poziomem jezdni, i używano materiałów gorszej jakości, głównie cementu, kładzionego wokół opaski na studzience. - W al. Prymasa Tysiąclecia mamy około 140 studzienek. Część z nich była wymieniana. Część na pewno wymaga wymiany - zaznaczyła. 

- Wkrótce ogłosimy przetarg na wymianę uszkodzonych włazów i regulację tych, które nie są na równi z asfaltem. Ten przetarg będzie dotyczył w sumie ponad 200 włazów. To nie tylko włazy w al. Prymasa Tysiąclecia, ale również na innych często uczęszczanych arteriach, jak Trasa Siekierkowska, Łazienkowska, al. Krakowska czy ul. Starzyńskiego - dodała rzeczniczka ZDM.

mt

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak