more_horiz
Wiadomości

Trzylatek wpadł do zbiornika na nieczystości. Stan dziecka jest ciężki

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 16:03
Do wypadku doszło w poniedziałek po godz. 10:00 w miejscowości Lorki w gminie Grodziczno (Warmińsko-Mazurskie). Trzylatek, w czasie zabawy na terenie gospodarstwa, wpadł do zbiornika z nieczystościami, który znajdował się w pobliżu chlewni. Tonącego chłopca zauważył i wyciągnął ojciec. Dziecko zostało przetransportowane śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Olsztynie.
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, zdj. ilustracyjne
Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, zdj. ilustracyjneFoto: polskieradio.pl/Krzysztof Plona

- Zgłoszenie o wypadku otrzymaliśmy około godziny 10:40, gdy policjanci dotarli na miejsce chłopiec był już wyciągnięty ze zbiornika - powiedziała portalowi PolskieRadio24.pl mł.asp. Ludmiła Mroczkowska, oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim

Zbiornik, do którego wpadł trzylatek znajdował się na podwórku w pobliżu chlewni. Wylewano do niego nieczystości z gospodarstwa.

- Policja będzie ustalać dokładny przebieg tego zdarzenia - powiedziała mł.asp. Mroczkowska. Wyjaśnienia wymaga m.in. kwestia zabezpieczenia zbiornika.

Stan chłopca jest poważny

Według lokalnego portalu grodziczno.wm.pl, chłopiec po wyciągnięciu przez ojca był reanimowany, ale udało się przywrócić mu czynności życiowe. Lekarz zdecydował o wezwaniu śmigłowca LPR, którym dziecko zostało przetransportowane do olsztyńskiego szpitala.

Radio Olsztyn, podaje, że stan trzylatka jest ciężki. - Chłopiec jest na intensywnej terapii. Została mu udzielona wszechstronna pomoc. Najbliższe godziny pokażą, co dalej - powiedziała rozgłośni Agnieszka Deoniziak z biura prasowego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

W sierpniu ubiegłego roku doszło do podobnego wypadku z udziałem dziecka. Na terenie jednego z gospodarstw niedaleko Bulkowa pod Płockiem utopiła się wówczas 3-letnia dziewczynka. W chwili wypadku była pod opieką babci.

Radio Olsztyn, grodziczno.wm.pl, polskieradio24.pl/ PM


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tragedia na strzeżonym kąpielisku nad jeziorem Orzysz. Nie żyje 16-latek

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 11:06
W poniedziałek zostanie formalnie wszczęte śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 16-letniego uczestnika kolonii, który najprawdopodobniej utonął w niedzielę na strzeżonym kąpielisku w jeziorze Orzysz - poinformowała Prokuratura Rejonowa w Piszu.
rozwiń zwiń