X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marszałek Sejmu: pogrzeb Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 15:42
Pogrzeb byłego premiera Jana Olszewskiego odbędzie się w sobotę, a żałoba najpewniej będzie trwała od czwartku do soboty - poinformował marszałek Sejmu Marek Kuchciński.
Audio
Portret Jana Olszewskiego, wystawiony razem z księgą kondolencyjną w KPRM
Portret Jana Olszewskiego, wystawiony razem z księgą kondolencyjną w KPRMFoto: PAP/Paweł Supernak

Marszałek Sejmu był pytany przez dziennikarzy telewizji Polsat o datę pogrzebu byłego premiera Jana Olszewskiego i czas trwania żałoby, po wpisaniu się do księgi kondolencyjnej w Kancelarii Premiera. Marek Kuchciński poinformował, że pogrzeb przygotowuje premier i Kancelaria Premiera.

- Żałoba najpewniej będzie trwała od czwartku do soboty, natomiast pogrzeb odbędzie się w sobotę - mam nadzieję z pełną powagą dokonaną przez wszystkich Polaków - powiedział Kuchciński.

Marszałek Sejmu ocenił też, że Jan Olszewski swoją postawą pokazał, jak "Polacy powinni służyć narodowi, ojczyźnie i całej Polsce".

Pytany o ostatnie wspomnienie związane z premierem Olszewskim, marszałek Sejmu nawiązywał do jego działalności w latach 90-tych. - Wcześniej znany był nam jako jeden z twórców polskiego porozumienia niepodległościowego i potem doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego - mówił marszałek Sejmu.

- Bez przerwy można powiedzieć, wiedzieliśmy, poprzez pośredników - Piotra Naimskiego czy Antoniego Macierewicza, że interesował się życiem publicznym, że patrzył z troską na przyszłość Polski i że wspierał naszą pracę na rzecz umacniania Polski - dodał Kuchciński.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił w piątek, że pożegnanie Jana Olszewskiego wymaga stosownej powagi, a zarządzenie żałoby narodowej uważa za konieczne.

Jan Olszewski zmarł w piątek w wieku 88 lat. Był premierem w latach 1991-1992, obrońcą opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradcą prezydenta Lecha Kaczyńskiego. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak