X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Małopolska: prokuratura wszczęła śledztwo ws. odpadów mięsnych w Libiążu

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 16:31
Chrzanowska prokuratura wszczęła śledztwo w związku ze składowaniem odpadów mięsnych w Libiążu (Małopolskie) - poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie Janusz Hnatko. Znalezione odpady zostały przebadane.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Foto: Pixabay

Jak poinformował Hnatko, w czwartek Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie została powiadomiona przez policję w Libiążu "o ujawnieniu porzuconych, zmarzniętych odpadów mięsa o wadze ok. 270-300 kg na terenie użytków rolnych w Libiążu".

W wyniku czynności przeprowadzonych przez funkcjonariuszy i Powiatowego Inspektora Weterynarii w Chrzanowie, próbki zostały zabezpieczone przez PIW "celem przeprowadzenia dalszych badań".

- Prokuratura przy wsparciu PIW zleciła Zakładowi Higieny Weterynaryjnej w Krakowie i Katowicach zbadanie pobranych próbek pod kątem mikrobiologicznym, substancji przeciwbakteryjnych oraz antybiotyków - wyjaśnił Hnatko. Poinformował również, że w związku z tym zdarzeniem Prokuratura Rejonowa w Chrzanowie wszczęła w piątek śledztwo w sprawie składowania odpadów.

Jak mówiła w czwartek powiatowa lekarz weterynarii w Chrzanowie Monika Tokarczyk, znalezione odpady to "elementy porozbiorowe z mięsa wieprzowego, drobiowego, wołowego, oraz niewielka ilość produktów gotowych, takich jak szynka, kaszanki, kiełbasy". Wskazywała wówczas, że szacunkowa ilość odpadów to 120 kg.

Wyjaśniła również, że odpady mogą pochodzić z różnych miejsc, nie znaleziono przy nich żadnych etykiet, które pozwoliłyby na ich identyfikację. - Można przypuszczać, że pochodzą one albo ze sklepu, albo z jakiegoś zakładu przetwórstwa, jednak ciężko to w tym momencie ustalić - powiedziała Tokarczyk.

msze

Zobacz więcej na temat: POLSKA regiony prokuratura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak