X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Marcin Gugulski: uchwała lustracyjna scementowała koalicję przeciwko rządowi

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 20:34
- Uchwała lustracyjna pozwoliła scementować w Sejmie koalicję, która rząd odwołała. Odwołanie rady ministrów było m.in. konsekwencją zbliżenia Polski do NATO wbrew woli prezydenta Lecha Wałęsy - mówił na antenie PR24 Marcin Gugulski, były rzecznik rządu Jana Olszewskiego.
Audio
  • 11.02.19 Marcin Gugulski: lustracja scementowała przeciwników rządu
Jan Olszewski
Jan OlszewskiFoto: prezydent.pl

Marcin Gugulski opowiadał o dniach poprzedzających odwołanie rządu Jana Olszewskiego. - Poprosiłem premiera o przyjęcie rezygnacji ze stanowiska rzecznika rządu. Jan Olszewski powiedział, żebym zaczekał, bo trwają rozmowy nt. rozszerzenia koalicji. Wróciłem do pracy dziennikarskiej i znalazłem się w loży prasowej podczas nocnego głosowania - mówił gość PR24.

Były rzecznik rządu Jana Olszewskiego zauważył, że przy powstaniu gabinetu w grudniu 1991 roku ważną rolę odegrało Polskie Stronnictwo Ludowe. - Rząd Jana Olszewskiego uzyskał większość w Sejmie, bo wspierało go PSL. Natomiast każde poszerzenie bazy o jakiekolwiek z ugrupowań oznaczałoby utratę możliwości realizacji programu - stwierdził Marcin Gugulski.

- Jesteśmy w strukturach NATO, obowiązuje konkordat. Procesy negocjacyjne w tych sprawach rozpoczął rząd Jana Olszewskiego. To, co się teraz dzieje, inwestycja Baltic Pipe to także kontynuacja działań, które wtedy zostały rozpoczęte - podkreślił gość Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Jerzy Jachowicz.

Polskie Radio 24/ras

-------------------------

Data emisji: 11.02.2019

Godzina emisji: 19.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Były szef MON: Jan Olszewski chciał integracji Polski z Zachodem

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 21:24
- Odszedł człowiek zasłużony i wybitny. Był autorytetem już w czasach PRL. Dzisiaj widzimy, że jego myśl i pomysły były słuszne - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jan Parys, minister obrony narodowej w rządzie Jana Olszewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Mucha: trwają ostatnie ustalenia dotyczące trwania żałoby narodowej

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 17:32
- Myślę, że żałoba narodowa będzie trwała dłużej niż dzień. Ostateczne ustalenia będą niezwłocznie komunikowane, to może być perspektywa jutra - powiedział w poniedziałkowej Rozmowie PR24 Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP. 
rozwiń zwiń