more_horiz
Wiadomości

W czwartek spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z wiceprezydentem USA

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 21:05
W czwartek premier Mateusz Morawiecki spotka się z wiceprezydentem Stanów Zjednoczonych Mikiem Pence'em, który będzie przebywał z wizytą w Polsce - poinformowało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: KPRM/P.Tracz

Mike Pence i jego małżonka Karen będą przebywali z wizytą w Polsce od środy. Wiceprezydent USA będzie jednym z uczestników współorganizowanej przez Polskę i USA konferencji bliskowschodniej w Warszawie.

Jak poinformował szef MSZ Jacek Czaputowicz, wiceprezydent USA ma też otworzyć czwartkową dyskusję na konferencji bliskowschodniej poświęconą sytuacji humanitarnej regionu.

Na środę zaplanowane jest spotkanie Pence'a z prezydentem Andrzejem Dudą w Belwederze, po którym odbędzie się konferencja prasowa. Następnie obaj politycy wezmą udział w sesji powitalnej konferencji bliskowschodniej w Warszawie. Duda i Pence mają wygłosić wówczas wystąpienia otwierające współorganizowaną przez Polskę i USA konferencję.

Pence wraz z prezydentem Andrzejem Dudą mają się też spotkać z amerykańskimi i polskimi żołnierzami w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie oraz złożyć wspólną wizytę w b. niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

Po zakończeniu konferencji w Warszawie wiceprezydent USA uda się do Monachium, gdzie weźmie udział w dorocznej konferencji poświęconej bezpieczeństwu.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak