X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: Trójmorze pięknie się rozwija, wpisuje się w wielki projekt UE

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 22:24
Prezydent Andrzej Duda przekonuje, że Inicjatywa Trójmorza bardzo dobrze się rozwija i jako ważna część Unii Europejskiej może przyczynić się do wzmocnienia więzi transatlantyckiej. Prezydent mówił o tym podczas oficjalnego przyjęcia z udziałem przebywających w Warszawie szefów misji dyplomatycznych państw Inicjatywy Trójmorza.
Prezydent RP Andrzej Duda (C) i ambasadorowie Słowenii Bozena Forstnaric Boroje (3L), USA w Polsce Georgette Mosbacher (2P), Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovac (3L) oraz sekretarz stanu Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski (2L) podczas spotkania
Prezydent RP Andrzej Duda (C) i ambasadorowie Słowenii Bozena Forstnaric Boroje (3L), USA w Polsce Georgette Mosbacher (2P), Węgier Orsolya Zsuzsanna Kovac (3L) oraz sekretarz stanu Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski (2L) podczas spotkaniaFoto: PAP/Leszek Szymański

W spotkaniu wzięli również udział ambasadorowie USA, akredytowani w 12 krajach obszaru Adriatyku, Bałtyku i Morza Czarnego. 

Wcześniej w Belwederze dyplomaci, przedstawiciele krajów Trójmorza oraz biznesmeni i eksperci dyskutowali o projektach inwestycyjnych, które mogą być zainicjowane w tym roku przez podmioty gospodarcze z Europy i Stanów Zjednoczonych. 

Andrzej Duda podkreślał, że w ubiegłym roku przywódcy państw Trójmorza uzgodnili listę 30 infrastrukturalnych priorytetów dla regionu Europy Środkowej. Wśród nich są na przykład Via i Rail Baltica, Via Carpatia i gazociąg Baltic Pipe. Zbieraniem środków na ich finansowanie miałby zajmować się Fundusz Trójmorza. 

W ocenie prezydenta, współpraca 12 europejskich krajów jest elementem zjednoczonej Europy. - Jesteśmy wszyscy razem w Unii Europejskiej, bardzo chcemy, by była ona rozwinięta w jednakowym stopniu - mówił Andrzej Duda. Zaznaczał też, że w formacie Trójmorza chodzi o to, by kraje Europy Środkowej miały tak samo rozwiniętą infrastrukturę drogową, transportową i energetyczną, jak państwa Europy Zachodniej, takie jak Niemcy czy Francja. 

Gazoport przykładem dobrej współpracy

Andrzej Duda zwracał również uwagę na fakt, że dla Europy, rozumianej jako Zachód, zawsze ważne były relacje ze Stanami Zjednoczonymi. Jak mówił, wizyta prezydenta Donalda Trumpa na warszawskim szczycie Trójmorza była widomym znakiem zainteresowania Waszyngtonu sprawami Europy Środkowej.

- Wierzę w to, że także i Stany Zjednoczone, współpracując z naszą częścią Europy właśnie także poprzez Inicjatywę Trójmorza, mogą wzmocnić więź transatlantycką również z naszą częścią Europy - przekonywał Andrzej Duda. Wyraził nadzieję, że w relacjach wewnątrzeuropejskich oraz Europa Środkowa-USA, format współdziałania 12 krajów może stworzyć wielką szansę. Jako przykład dobrej współpracy prezydent podał podpisane niedawno wieloletnie kontrakty na dostawy amerykańskiego LNG do gazoportu w Świnoujściu. 

Dzisiejszą naradę dyplomatów i polityków poświęconą Trójmorzu zorganizowały Ambasada USA w Warszawie i amerykański think tank Atlantic Council. Tegoroczny szczyt Inicjatywy Trójmorza odbędzie się w czerwcu w Słowenii.  

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nie zmieniła się polityka Niemiec względem Rosji". Komentarz eksperta

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2018 10:58
- Niemcy będą dążyły do tego, żeby Polskę angażować na rzecz Unii Europejskiej, a nie rozbijać tej jedności – powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Aleksandra Gasztold, ekspert ds. Niemiec z Uniwersytetu Warszawskiego. Odniosła się w ten sposób do wtorkowych rozmów prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem i kanclerz Angelą Merkel.
rozwiń zwiń