more_horiz
Wiadomości

Pogoda: możliwy opad krupy śnieżnej, zawieje i zamiecie

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 06:35
Polska jest w zasięgu wyżu znad Francji, tylko na wschodzie zaznacza się jeszcze wpływ niżu znad Ukrainy. Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: zabroda/sxc.hu/cc

We wtorek na wschodzie i południu zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotne opady śniegu. Możliwy opad krupy śnieżnej, lokalnie niewykluczone słabe burze. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w Tatrach oraz Beskidzie Śląskim i Żywieckim o 10 cm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Temperatura maksymalna od 0 st. do 4 st. w obszarach podgórskich od -3 st. do 0 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. W górach wiatr w porywach do 80 km/h. Na wschodzie i południu wiatr powodować może zawieje i zamiecie śnieżne.

W Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże, po południu okresami małe. Przelotne opady śniegu, możliwa krupa śnieżna. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. Okresami wiatr może powodować zawieje śnieżne. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.

W Polsce wschodniej i centralnej do godzin porannych obowiązuje ostrzeżenie IMGW przed oblodzeniem, które według prognoz może utrzymać się również w ciągu dnia. 

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże, od północnego zachodu stopniowo wzrastające do całkowitego. Na krańcach wschodnich zanikające opady śniegu. Na zachodzie przemieszczająca się do centrum kraju strefa opadów śniegu, od zachodu przechodzących w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Na północnym zachodzie przejściowo możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Temperatura minimalna od -5 st. na wschodzie do 1 st. na wybrzeżu, w obszarach podgórskich od -7 st. do -6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, z kierunków zachodnich. Wysoko w Karpatach wiatr w porywach do 60 km/h i tam zawieje i zamiecie śnieżne.

fc

Zobacz więcej na temat: POLSKA pogoda IMGW
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak