X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Podejrzany o zabójstwo Pawła Adamowicza ma status pokrzywdzonego

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 12:32
Stefan W., podejrzany o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, ma status pokrzywdzonego w śledztwie dot. bezprawnego ujawnienia w sieci jego wizerunku - poinformowało Radio Gdańsk. W tej sprawie zarzuty usłyszeli już dwaj policjanci. Jeden z nich miał nagrać Stefana W., drugi funkcjonariusz - udostępnić ten film w internecie.
Stefanowi W. postawiono zarzut zabójstwa
Stefanowi W. postawiono zarzut zabójstwa Foto: Twitter/PomorskaPolicja

Śledztwo wszczęte 24 stycznia nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Gdyni. Postępowanie dotyczy bezprawnego utrwalenia w dniu 14 stycznia, a następnie ujawnienia w mediach społecznościowych wizerunku podejrzanego Stefana W.

Przedmiotem dochodzenia jest również upublicznienie na portalach społecznościowych, będącego dowodem w sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza, filmu przedstawiającego przebieg  ataku na prezydenta Gdańska.

Oba czyny zagrożone są karą grzywny, ograniczenia wolności albo karą więzienia do 2 lat.

W wyniku prowadzonego postępowania prokurator przedstawił dwóm funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zarzut rozpowszechnienia wiadomości z postępowania przygotowawczego, zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym.

Policjanci nie przyznają się do winy

Jak ustalono, jeden z funkcjonariuszy, za pomocą telefonu komórkowego, dokonał nagrania odtwarzanego na monitorze służbowym zabezpieczonego procesowo od stacji TVN filmu. Następnie przekazał go koledze z wydziału, który udostępnił nagranie za pośrednictwem komunikatora WhatsApp.

Obaj policjanci nie przyznali się do zarzutu. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych.

- Kontynuowane są  czynności mające na celu ustalenie, kto upublicznił film na portalach społecznościowych oraz kto wykonał i upublicznił zdjęcie z wizerunkiem podejrzanego Stefana W - przekazała Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

W niedzielę 13 stycznia Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem przez 27-letniego Stefana W., który podczas gdańskiego finału WOŚP wtargnął na scenę.

Samorządowiec w bardzo ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, gdzie na drugi dzień zmarł.

Radio Gdańsk, PAP, PolskieRadio24.pl/ paw

Czytaj także

Ciąg dalszy procesu Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska nie przybył do sądu

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2017 09:57
Żona i teściowie prezydenta Gdańska odmówili składania zeznań w procesie, w którym Paweł Adamowicz oskarżony jest o podanie nieprawdziwych danych w oświadczeniach majątkowych w latach 2010-2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W najbliższym czasie zabójca Pawła Adamowicza Stefan W. zostanie przebadany przez psychiatrów

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 12:21
- W najbliższym czasie zapadnie decyzja o przeprowadzeniu jednorazowych badań psychiatrycznych 27-letniego Stefana W. podejrzanego o zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - poinformowała Grażyna Wawryniuk rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
rozwiń zwiń