X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Radiowe Oscary" rozdane. Znamy laureatów prestiżowej nagrody Złote Mikrofony

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2019 20:50
Polskie Radio po raz 50. przyznało swoje najważniejsze nagrody - Złote Mikrofony. Statuetki otrzymali: Janusz Deblessem, Maciej Gudowski, Ewelina Karpacz-Oboładze, Jarosław Kawecki i Michał Olszański. Uroczysta gala w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbyła się w Światowym Dniu Radia. 
Audio
  • Lektor Maciej Gudowski o tym, że radio to szczególne dla niego medium (IAR)
  • Michał Olszański o początkach pracy w radiu (IAR)
  • Jarosław Kawecki nie krył zaskoczenia z otrzymania nagrody (IAR)
  • Janusz Deblessem dziękował swoim żyjącym i nieżyjącym już radiowym mistrzom (IAR)
  • Ewelina Karpacz-Oboładze o tym, jak zapragnęła pracować w Polskim Radiu (IAR)
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski (drugi z lewej), laureaci Złotych Mikrofonów i członkowie kapituły nagrody
Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski (drugi z lewej), laureaci Złotych Mikrofonów i członkowie kapituły nagrodyFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Jednym z pięciu laureatów został Janusz Deblessem, który otrzymał statuetkę za trwałe wkroczenie „Gitarą i piórem” w Krainę Łagodności, za audycje dokumentalne i promowanie reportażu na antenach Polskiego Radia. Kolejny - Maciej Gudowski - został wyróżniony za niezwykły głos przykuwający uwagę, talent interpretacyjny, dzięki któremu audycje, reportaże i dokumenty prezentowane w Polskim Radiu zyskują na jakości.

Ewelinę Karpacz-Oboładze doceniono natomiast za reportaże i dokumenty, które zawsze są naznaczone Jej osobowością, za wyjątkową łatwość zjednywania ludzi, którzy chętnie powierzają Jej swoje losy.

Z kolei Jarosława Kaweckiego nagrodzono za mistrzowskie posługiwanie się krótką formą radiową oraz swadę i lekkość przy podejmowaniu trudnych tematów. Natomiast Michał Olszański został uhonorowany za niepowtarzalną osobowość antenową, pozytywną energię i żywiołowość, a także tworzenie atmosfery, która pozwala na intymne opowieści.

PolskieRadio24.pl

Gala w Światowy Dzień Radia

W tym roku Kapituła Złotego Mikrofonu obradowała w składzie: Anna Stempniak-Juśkiewicz (przewodnicząca, Program 1 Polskiego Radia), Hanna Bogoryja-Zakrzewska (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia), Hanna Dołęgowska (dyrektor Centrum Programów Wyspecjalizowanych), Magdalena Łoś-Komarnicka (Program 2 Polskiego Radia), Marek Niedźwiecki (radiowa Trójka), Wiesław Szala (Biuro Technologii Polskiego Radia) oraz Henryk Urbaś (Naczelna Redakcja Sportowa Polskiego Radia).

Uroczysta Gala odbyła się w Światowym Dniu Radia. Wydarzenie poprowadzili: Marta Januszewska z Programu 1 Polskiego Radia oraz Kuba Marcinowicz z radiowej Czwórki. Wieczór uświetnił występ zespołu pod kierownictwem Leszka Biolika. Podczas koncertu „Cohen i kobiety” wystąpiły: Natalia Kukulska, Anita Lipnicka i Daria Zawiałow.

***

Złoty Mikrofon Polskiego Radia to ustanowiona w 1969 roku, wysoko ceniona nagroda, o imponujących tradycjach i prestiżu. Ten radiowy Oskar przyznawany jest osobom, których talent, zaangażowanie i wybitne osiągnięcia twórcze przyczyniają się do utrzymania najwyższego poziomu, rozwoju i popularyzacji radiofonii publicznej.

Laureaci Złotych Mikrofonów reprezentują różne obszary działalności radiowej takie jak: teatr, muzyka, literatura, reportaż, publicystyka czy realizacja dźwięku. Złoty Mikrofon ma formę blisko dwukilogramowej statuetki z patynowanego mosiądzu. Jest ona dziełem artysty-rzeźbiarza Pawła Łęskiego, zdobywcy ekskluzywnej nagrody J. Stanford Saltus Amerykańskiego Stowarzyszenia Numizmatycznego w Nowym Jorku.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak