more_horiz
Wiadomości

Pożegnanie Jana Olszewskiego. Trumna z ciałem b. premiera wystawiona w KPRM

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 09:26
Trumna z ciałem byłego premiera Jana Olszewskiego dotarła do siedziby szefa rządu. Hołd zmarłemu premierowi w siedzibie premiera oddają m.in. szef rządu Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie i przedstawiciele kancelarii prezydenta.
Audio
  • Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego. Relacja Agnieszki Drążkiewicz (IAR)
Politycy PiS Piotr Naimski i Antoni Macierewicz pełnią wartę przy trumnie, wystawionej w KPRM
Politycy PiS Piotr Naimski i Antoni Macierewicz pełnią wartę przy trumnie, wystawionej w KPRMFoto: PAP/Paweł Supernak

olszewski kaczynski 1200.jpg
Jarosław Kaczyński: Jan Olszewski był skutecznym premierem

Dziś rozpoczynają się dwudniowe uroczystości pogrzebowe Jana Olszewskiego. O godzinie 10.00 trumna ma zostać wystawiona w holu głównym. Każdy chętny będzie mógł do godziny 19 przybyć do kancelarii i ostatni raz oddać hołd zmarłemu premierowi. Po godzinie 20.00 trumna zostanie przeniesiona z KPRM w kondukcie do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ulicy Świętojańskiej.

Zobacz więcej: Wywiady, reportaże, "niedokończone rozmowy". Wyjątkowe wspomnienie o Janie Olszewskim

Hołd zmarłemu oddali m.in.: premier Mateusz Morawiecki, szefowa kancelarii prezydenta Halina Szymańska, lider PiS Jarosław Kaczyński, marszałkowie Sejmu i Senatu Marek Kuchciński i Stanisław Karczewski, wicepremierzy Beata Szydło i Piotr Gliński, a także ministrowie.

Następnie do księgi kondolencyjnej wpisali się m.in. prezes PiS, wicepremier Gliński, szef KSRM Jacek Sasin, szef gabinetu politycznego premiera Marek Suski.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk poinformował, że o godzinie 18.00 planowana jest msza święta w kościele świętego Aleksandra przy placu Trzech Krzyży w intencji zmarłego. 

Od północy obowiązuje żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego. Uroczystości będą kontynuowane jutro - wówczas były premier spocznie na stołecznych Powązkach.

dn

Zobacz więcej na temat: POLSKA Jan Olszewski pogrzeby
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak