X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef BBN: Polska utrzyma zaangażowanie w Eurokorpusie

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 16:40
- Polska nie będzie redukować swojego zaangażowania w Eurokorpusie; wiąże się to ze zwiększeniem roli tej struktury w łańcuchu dowodzenia NATO - powiedział szef BBN Paweł Soloch. 
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Paweł Soloch
Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, Paweł SolochFoto: bbn.gov.pl

W marcu 2017 r. MON zapowiedziało stopniową redukcję swojego wkładu w Eurokorpus przy zachowaniu statusu państwa stowarzyszonego. 

- Uzgodniliśmy z ministrem obrony narodowej, że należy utrzymać polskie zaangażowanie wojskowe w dowództwie Eurokorpusu - powiedział szef prezydenckiego Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zaznaczył, że "zwolennikiem takiego rozwiązania był prezydent Andrzej Duda, szczególnie wobec ostatniej zmiany formuły funkcjonowania Eurokorpusu i zwiększenia jego roli w łańcuchu dowodzenia NATO". 

Przypomniał, że "wstępna decyzja dotycząca stopniowej redukcji liczby polskich żołnierzy w Eurokorpusie zapadła dwa lata temu, kiedy zapowiadano, że jego misje mają się w przyszłości ograniczać do operacji o mniejszej skali prowadzonych na Południu". - Chcemy, żeby Eurokorpus nadal wspierał wiarygodny rozwój europejskich zdolności, dostępnych zarówno do operacji NATO, jak i UE - powiedział Soloch przed wylotem z szefem gabintu prezydenta Krzysztofem Szczerskim do Paryża na rozmowy o współpracy Polski i Francji w sprawach bezpieczeństwa i obronności. 

Przed dwoma laty MON poinformowało o rezygnacji Polski ze statusu ramowego - przy zachowaniu roli państwa stowarzyszonego - i zapowiedziało, że w ciągu trzech, czterech lat zredukuje zaangażowanie w tę jednostkę. Resort zapewniał wtedy, że decyzje zostały wstępnie uzgodnione z partnerami w Eurokorpusie. Decyzję uzasadniano koncentracją na zadaniach wynikających z postanowień szczytów NATO w Newport i Warszawie oraz zmianą charakteru aktywności Eurokorpusu. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef BBN: 15 sierpnia będzie kilkanaście nominacji generalskich

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 10:27
15 sierpnia będzie wręczonych kilkanaście nominacji generalskich, głównie oficerów liniowych - powiedział w piątek w Radiu Warszawa szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch. Dodał, że decyzje personalne zapadły w ścisłej współpracy z MON.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef BBN: wygląda, że zgrzyt na linii z Izraelem zażegnało oświadczenie Anny Azari

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2019 09:56
Wygląda na to, że zgrzyt na linii Polska-Izrael został zażegnany, oświadczenie ambasador Izraela Anny Azari wskazuje, że słowa, które miał powiedzieć w Warszawie premier Benjamin Netanjahu nie padły - powiedział w piątek szef BBN Paweł Soloch w radiu ZET.
rozwiń zwiń