more_horiz
Wiadomości

Liderzy PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 19:38
Poznaliśmy nazwiska liderów list Prawa i Sprawiedliwości do PE. Sprawę w "Debacie dnia" komentowali: Agnieszka Burzyńska (Fakt, Onet) i Bogumił Łoziński (Gość Niedzielny). 
Audio
  • 20.02.19 Znamy liderów PiS w wyborach do PE. Komentarze cz. 1
  • 20.02.19 Znamy liderów PiS w wyborach do PE. Komentarze cz. 2
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

Agnieszka Burzyńska podkreśliła, że zaskoczyła ją kandydatura Joachima Brudzińskiego do Parlamentu Europejskiego. - Szef MSWiA jest odpowiedzialny za struktury partyjne. Z jednej strony pojawiają się informację, że za bardzo wzmocnił swoją pozycję w partii, a z drugiej ma pociągnąć listę na Pomorzu Zachodnim, gdzie PiS ma kiepskie wyniki. Fascynuje mnie ten exodus znanych polityków PiS. Ci sami ludzie, gdy Donald Tusk obejmował stanowisko w UE, mówili, że ucieka przed odpowiedzialnością - zauważyła gość PR24.

- Jest strach PiS o utratę wyborców. Wszyscy odcinali się od partii Prawdziwa Europa, ze względu na trwające rozmowy. Jarosław Kaczyński mało przychylnie spoglądał na to środowisko. Wkrótce zobaczymy, kto tworzy to ugrupowanie - wskazała dziennikarka Faktu i Onetu.

Bogumił Łozinski podkreślił, że Prawo i Sprawiedliwość przyjęło strategię odwrotną do wyborów samorządowych. - Wtedy startowało wiele młodych osób. To przyniosło porażkę. Teraz te nazwiska są mocne. Jest założenie, by osiągnąć jak najlepszy wynik. To może być trochę zabieg PR-owski - mówił gość Polskiego Radia 24.

- Została zarejestrowana partia Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi .Wyborcy PiS kierujący się sprawami tj. zakaz aborcji są zawiedzeni. Nowa partia może próbować ten elektorat ściągnąć. PiS może stracić na tym kilka procent - zwrócił uwagę dziennikarz Gościa Niedzielnego.

Listy PiS w poszczególnych okręgach w wyborach do europarlamentu będą otwierali między innymi obecni europosłowie Jacek Saryusz-Wolski, Tomasz Poręba, Karol Karski i Jadwiga Wiśniewska. Z pierwszych dwóch miejsc startują też między innymi członkowie rządu: minister edukacji Anna Zalewska, szef MSWiA Joachim Brudziński, minister w KPRM Beata Kempa, a także: była premier Beata Szydło, rzeczniczka PiS Beata Mazurek i rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. 

Więcej w całej audycji.

"Debatę Dnia" prowadziła Joanna Miziołek.

Polskie Radio 24/IAR/ras
-------------------------------------

Data emisji: 20.02.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znane nazwiska PiS do PE. Ryszard Czarnecki: mocna lista będzie naszą siłą napędową

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 12:46
- To będą dla nas najtrudniejsze wybory. Dlatego zadecydowaliśmy o mocnej liście. Potrzebujemy siły napędowej, która zmobilizowałaby elektorat i utrzymałaby nas do wyborów prezydenckich - mówi w rozmowie z portalem Polskie Radio 24 Ryszard Czarnecki, europoseł PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joachim Brudziński: PiS chce mieć mocną reprezentację w Parlamencie Europejskim

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2019 18:41
- Prawo i Sprawiedliwość chce mieć mocną reprezentację w Parlamencie Europejskim - powiedział w środę szef MSWiA Joachim Brudziński, który do europarlamentu wystartuje jako "jedynka" z okręgu obejmującego woj. zachodniopomorskie i lubuskie.
rozwiń zwiń