X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Piotr Zgorzelski z PSL: nie ma mowy o dołączeniu do Koalicji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2019 08:32
– Naszym zdaniem, zjednoczona opozycja powinna być połączona w koalicję dla Polski – powiedział poseł PSL Piotr Zgorzelski. – Znalezienie wspólnego mianownika programowego nie będzie problemem, bo ani sprawy światopoglądowe, ani gospodarcze nie będą decydujące – dodał w Polskim Radiu 24.
Audio
  • 21.02.19 Piotr Zgorzelski: „W sobotę zapadnie decyzja dotycząca startu PSL w eurowyborach (…)”.
Piotr Zgorzelski
Piotr ZgorzelskiFoto: PR24

W najbliższą sobotę Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego zadecyduje o formule, w jakiej partia wystartuje w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Piotr Zgorzelski podkreślił w PR24, że nie ma jednak mowy o tym, by ugrupowanie weszło w skład Koalicji Europejskiej, którą w tej chwili tworzą Platforma Obywatelska, SLD, Zieloni i Teraz!.    

– Jak nie było mowy o dołączeniu PSL do Koalicji Obywatelskiej, tak nie ma mowy o dołączeniu do Koalicji Europejskiej. Uważamy, że z PiS nie wygra się w eurowyborach - powiedział Piotr Zgorzelski. Wedlug gościa PR24 "w maju nie zdecyduje się, kto będzie rządził w Polsce".

- Istnieje jednak szansa na wytworzenie pozytywnych trendów. Opozycja, naszym zdaniem, powinna być połączona w koalicję dla Polski. Chcielibyśmy, aby właśnie w ten sposób nazywał się sojusz partii opozycyjnych. Sadzę, że znalezienie wspólnego mianownika programowego nie będzie problemem, bo ani sprawy światopoglądowe, ani gospodarcze nie będą decydowały o tym, co będzie działo się w kampanii wyborczej – dodał parlamentarzysta.

Piotr Zgorzelski odniósł się również do środowego głosowania w Sejmie nad wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości. Za odwołaniem Zbigniewa Ziobry głosowali także posłowie PSL. W środę wieczorem wniosek posłów klubu PO-KO został odrzucony. Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja. Głos z mównicy sejmowej zabrał m.in. premier Mateusz Morawiecki.


– Mamy swoje zdanie w temacie działania resortu. Po trzech latach tzw. reformy sądownictwa najważniejsze bolączki wymiaru sprawiedliwości nie zostały rozwiązane. Największą przyczyną niezadowolenia Polaków jest przewlekłość postępowań, która w ostatnich latach wydłużyła się, a nie skróciła - mówił w PR24 poseł Piotr Zgorzelski.  - To klęska ministra Ziobry. Nie da naprawić się zegarka za pomocą młotka, a taki sposób naprawy wymiaru sprawiedliwości wybrał minister Ziobro – wskazał poseł.

Z Piotrem Zgorzelskim rozmawiała Eliza Olczyk.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 21.02.2019

Godzina emisji: 7.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Jacek Zaleśny: strategia Władysława Kosiniaka-Kamysza została doceniona

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 15:16
– Jest on bardzo ważny, przede wszystkim dla formacji opozycyjnych. Pokazuje, że lider Koalicji Obywatelskiej nie jest liderem opozycji – powiedział prof. Jacek Zaleśny z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Odniósł się w ten sposób do sondażu dla "Rzeczpospolitej", z którego wynika, że to Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, a nie Grzegorz Schetyna, powinien zostać kandydatem opozycji na premiera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koalicja Europejska rośnie w siłę. Publicysta: łódka zaczyna zapełniać się pasażerami

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 10:12
– Członków nowego układu na pewno łączy duża proeuropejskość, a w najbliższych wyborach właśnie to będzie się liczyło – wskazała Karolina Zioło-Pużuk z Centrum Daszyńskiego. Czy Koalicja Europejska rzeczywiście okaże się znaczącą siłą w majowych eurowyborach?
rozwiń zwiń