more_horiz
Wiadomości

Wicedyrektor Muzeum Warszawy odwołany po skandalu z grafiką. Będzie głównym specjalistą

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 00:35
Jarosław Trybuś został odwołany ze stanowiska wicedyrektora Muzeum Warszawy. To konsekwencja udostępnienia przez niego w internecie grafiki przedstawiającej nóż z ukrytym profilem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Jarosław Trybuś
Jarosław TrybuśFoto: PAP/Andrzej Rybczyński

21 stycznia Trybuś został zawieszony na miesiąc, w tym czasie władze miasta miały podjąć decyzję co do jego przyszłości.

W czwartek na stronie muzeum podana została informacja o odwołaniu Trybusia ze stanowiska wicedyrektora. - Niniejszym informuję, że Pan dr Jarosław Trybuś podpisał wypowiedzenie zmieniające warunki umowy o pracę, zawartej między nami 26 listopada 2012 roku. Tym samym Pan dr Jarosław Trybuś został odwołany ze stanowiska Zastępcy Dyrektora ds. Programowych. Pozostaje jednak w Muzeum Warszawy na stanowisku Głównego Specjalisty ds. Wystawy Głównej "Rzeczy warszawskie" - poinformowała dyrektor placówki Ewa Nekanda-Trepka.

Dyrektor dodała, że odwołanie Trybusia ze stanowiska zastępcy dyrektora związane jest "z udostępnieniem przez niego kontrowersyjnej grafiki, co naraziło Muzeum Warszawy i jego organizatora - Miasto Stołeczne Warszawę - na utratę dobrego imienia. Powodem odwołania jest również niewłaściwy sposób zarządzania podlegającym mu obszarem".

Nekanda-Trepka poinformowała, że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przyjął do wiadomości decyzję o odwołaniu wicedyrektora.

Jarosław Trybuś udostępnił na Facebooku grafikę przedstawiającą nóż, w którego rękojeści ukryty był profil prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Wpis był szeroko komentowany w mediach społecznościowych. O reakcję prezydenta stolicy zaapelował wtedy warszawski radny PiS Sebastian Kaleta.

Trybuś usunął swój wpis i przeprosił. "Winien jestem przeprosiny wszystkim, których dotknąć mogła zszerowana przeze mnie wczoraj grafika opublikowana na profilu The Culture of The Poster" - napisał na Facebooku Trybuś.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak