X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MSZ Ukrainy: ekshumacje polskich ofiar powinny być wznowione, ale pod pewnymi warunkami

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 20:21
Możliwość ekshumacji i upamiętnień polskich ofiar na Ukrainie powinna być wznowiona, ale pod pewnymi warunkami - uważa szef ukraińskiej dyplomacji. Pawło Klimkin w rozmowie z Polskim Radiem zaznaczył, że w polityce historycznej zarówno Polska, jak i Ukraina mogą wykonać pozytywne gesty. 
Audio
  • Szef MSZ Ukrainy ekshumacje polskich ofiar powinny być wznowione, ale pod pewnymi warunkami. Relacja Pawła Buszki (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: kozirsky / Shutterstock.com

Szef ukraińskiego MSZ zaznaczył, że Ukraina pozytywnie przyjęła decyzję polskiego Trybunału Konstytucyjnego, który uchylił nowelizację ustawy o IPN dotyczącą ukraińskiego nacjonalizmu. Jak zaznaczył, to stwarza pozytywny kontekst. Jak dodał - jest oczywiste, że kolejnym etapem powinno być wznowienie prac mających na celu poszukiwanie ofiar. Ale, zaznaczył, Ukraina oczekuje jednocześnie od Polski działań mających na celu odnowienie zniszczonych ukraińskich pomników na terytorium Polski. 

Pawło Klimkin podkreślił, że potrzebne jest działanie obu państw. Dodał, nie należy się jednak w tych kwestiach licytować jak na targu - na zasadzie - "najpierw ty coś zrób". Dyplomata powiedział, że potrzebne są jednoczesne działania z dwóch stron. Myślę, że taki scenariusz jest możliwy - zaznaczył Pawło Klimkin i dodał, że ukraiński wicepremier Pawło Rozenko zaprosił wicepremiera Piotra Glińskiego, aby omówić szczegóły. 

Ukraina w 2017 roku zakazała ekshumacji i upamiętnień polskich ofiar. Miała to być odpowiedź na demontaż nielegalnego pomnika UPA w Hruszowicach koło Przemyśla. 

msze

Czytaj także

Ukraina planuje ekshumacje w Hucie Pieniackiej. MSZ zabrał głos

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2019 22:33
 - Oczekujemy, że strona ukraińska umożliwi udział polskich specjalistów w ekshumacjach w Hucie Pieniackiej oraz we wszystkich miejscach, gdzie spoczywają szczątki Polaków - podkreśla w informacji dla PAP Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.
rozwiń zwiń