X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zakończyło się kolejne przesłuchanie Geralda Birgfellnera. Trwało ponad 10 godzin

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2019 21:29
W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie, po blisko 10 godzinach, zakończyło się wieczorem kolejne przesłuchanie Geralda Birgfellnera. Austriacki biznesmen oskarża prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego o niezapłacenie mu za wykonaną pracę. 
Audio
  • Zakończyło się przesłuchanie G. Birgfellnera (IAR)
Gerald Birgfellner
Gerald Birgfellner Foto: PAP/Radek Pietruszka

To czwarta wizyta biznesmena w prokuraturze w tej sprawie. Przesłuchanie rozpoczęło się 11 lutego, po czym było kontynuowane 13 i 28 lutego. 
Pełnomocnik Geralda Birgfellnera, mecenas Jacek Dubois mówił po wyjściu z siedziby prokuratury, że jest zadowolony z przebiegu dzisiejszego przesłuchania. W jego ocenie, w sposób wyczerpujący opisano czyn zabroniony.

Adwokat poinformował, że złożono wiele nowych dowodów, które według niego uprawdopodobniają, iż doszło do popełnienia tego czynu. Jednocześnie mecenas Dubois nazwał "skandalem" fakt, że został przekroczony ustawowy termin, w którym prokuratura powinna wszcząć postępowanie albo zdecydować o jego niewszczynaniu.

- Kodeks postępowania karnego mówi jasno, że w ciągu miesiąca od złożenia zawiadomienia prokuratura powinna wszcząć postępowanie. Mamy do czynienia z kolejnym przesłuchaniem. Policzyliśmy, że nasz klient [...] składa zeznania ponad 30 godzin - mówił Jacek Dubois. Zapowiedział, że w poniedziałek podejmie działania zmierzające do wyegzekwowania na prokuraturze podjęcia decyzji w tej sprawie. Wyjaśnił również, że jego klient ma być przesłuchany po raz kolejny za kilka dni. Terminu jeszcze nie ustalono.

Kilka tygodni temu "Gazeta Wyborcza" opublikowała nagrania rozmowy z lipca zeszłego roku w sprawie planów budowy w Warszawie dwóch wieżowców przez powiązaną ze środowiskiem PiS spółkę Srebrna. W związku z tym pełnomocnicy Geralda Bigrfellnera złożyli do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez prezesa PiS. Zawiadomienie dotyczy braku zapłaty za powierzone austriackiemu biznesmenowi zlecenie związane z przygotowaniem do inwestycji. 

ras

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak