more_horiz
Wiadomości

Adam Ostolski: dla koalicjantów Grzegorza Schetyny nie ma drogi powrotu

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 13:31
- Dla koalicjantów Grzegorza Schetyny nie ma drogi powrotu. Są skazani na bycie przystawkami Platformy Obywatelskiej. Bardziej opłacałoby się im zapisać do PO i tworzyć tam lewicową frakcję – powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Ostolski z "Krytyki Politycznej".
Audio
  • 04.03.19 Adam Ostolski: Koalicja Europejska się nie rozpadnie
Adam Ostolski
Adam Ostolski Foto: PR24

Koalicja Europejska jako sojusz Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Zielonych, partii Teraz!, SLD i PSL-u u wielu komentatorów politycznych, a także u wyborców budzi mieszane uczucia. Komentatorzy życia politycznego zwracają uwagę m.in. na znaczące różnice programowe pomiędzy niektórymi ugrupowaniami. Dlatego przewidują, że koalicja może się rozpaść po majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Inaczej sprawę widzi Gość PR24. - Nie sądzę, aby ta koalicja, która buduje się teraz wokół Platformy Obywatelskiej miała się rozpaść. Osobom o lewicowych poglądach, które się w nią angażują, życzę jak najlepiej. Żeby udało im się przeprowadzić jak najwięcej z tego, w co wierzą, w ramach tej trudnej dla nich koalicji. Uważam, że wybierają najtrudniejszą drogę do realizacji lewicowych wartości w dzisiejszej Polsce – powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Ostolski.

Jego zdaniem koalicjanci Grzegorza Schetyny weszli na drogę bez odwrotu. - To się nie rozpadnie, bo dla koalicjantów Grzegorza Schetyny nie ma drogi powrotu. Oni są skazani na to, żeby być przystawkami Platformy Obywatelskiej. Analizując to na chłodno, to być może bardziej opłacałoby im się po prostu zapisać do Platformy Obywatelskiej i mieć w ramach tej partii prawa wyborcze, budować lewicową frakcję PO - powiedział Gość PR24.- Na pewno dałoby to większy poziom "istotności" politycznej niż bycie takimi pomniejszymi graczami, rozstawianymi po kątach przez Grzegorza Schetynę - dodał. 

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/bartos

--------------------------

Data emisji: 04.03.2019

Godzina emisji: 13.09

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Politolog: Koalicja Europejska może rozpaść się po majowych wyborach

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2019 13:22
- Z jednej strony Koalicja Europejska uzyskuje wzrost poparcia i dobrą pozycję startową w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale już poszczególne jej części składowe mogą być w fazie zaniku. Z tego powodu bardzo możliwe, że rozpadnie się ona tuż po majowych wyborach – powiedział w Polskim Radiu 24 politolog prof. Jacek Zaleśny.
rozwiń zwiń