X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Władysław Kosiniak-Kamysz: podpisanie deklaracji LGBT+ to błąd

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 09:31
- Podpisanie karty LGBT+ to błąd, szczególnie w okresie przedwyborczym - ocenił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Deklarację taką podpisał w połowie lutego prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.
Prezes PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz
Prezes PSL - Władysław Kosiniak-KamyszFoto: Władysław Kosiniak-Kamysz / kosiniakkamysz / Facebook

- Ja bym nie podpisał tej karty (LGBT+), szczególnie w okresie przedwyborczym. (...) Wydaje mi się, że to jest błąd, szczególnie w tym czasie, bo wywołuje bardzo duże emocje światopoglądowe. My już mamy wojnę polityczną polsko-polską. Nałożenie na to wojny światopoglądowej nie jest niczym dobrym - powiedział Kosiniak-Kamysz w TVN24.

- W PSL, i tak samo powinno być w Koalicji Europejskiej, sprawy światopoglądowe to jest indywidualna sprawa, nawet nie formacji politycznej, tylko każdego tworzącego poszczególne formacje polityczne - dodał Kosiniak-Kamysz.

Deklaracja LGBT+ zakłada działania w takich obszarach, jak: bezpieczeństwo, edukacja, kultura i sport, administracja, a także praca. W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Deklaracja i decyzja Trzaskowskiego o podpisaniu jej spotkały się z krytyką m.in. polityków PiS.

Kosiniak-Kamysz zaznaczył też w środę, że nie poparłby zrównania z małżeństwem homoseksualnych związków partnerskich. - Na pewno bym nie poparł zrównania związku partnerskiego z małżeństwem wpisanym do konstytucji jako związek kobiety i mężczyzny - oświadczył.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beata Szydło o deklaracji LGBT+: tolerancja - tak, ale afirmacja - nie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 09:16
– Nie będzie zgody na to, żeby afirmację seksualności wprowadzać w szkołach – tak o deklaracji LGBT+ mówiła w "Salonie politycznym Trójki" Beata Szydło, wicepremier ds. społecznych.
rozwiń zwiń