X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier zapowiada przywracanie połączeń lokalnych. Rząd przeznaczy na to 800 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 10:32
- Odtwarzając połączenia autobusowe, postanowiliśmy zmierzyć się z problemem cywilizacyjnym - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Przeznaczymy kwotę 800 mln zł na dofinansowanie deficytu w przewozach autobusowych - poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Audio
  • Mateusz Morawiecki mówił w podwarszawskim Płońsku, że odnawiane połączenia mają być regularne (IAR)
  • Andrzej Adamczyk: rząd co roku będzie przeznaczał 800 milionów złotych na dofinansowanie połączeń PKS (IAR)
Premier Mateusz Morawiecki (z prawej) i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk
Premier Mateusz Morawiecki (z prawej) i minister infrastruktury Andrzej Adamczyk Foto: KPRM/Twitter

- Poprzez dopłaty z budżetu centralnego, we współpracy z samorządami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi, chcemy dorobić się połączeń, które zostały zlikwidowane - powiedział premier podczas konferencji prasowej na dworcu autobusowym w Płońsku (Mazowieckie).

konwencja-pis-1200-pap.jpg
Nowa piątka PiS

Jak mówił, w latach 90. autobusy PKS może były "powolne i siermiężne", ale kursowały. - Nie możemy sobie pozwolić, aby osoby starsze, z niepełnosprawnościami, dzieci mogły korzystać tylko z połączeń samochodowych, bo nie każdy ma samochód, albo starały się zdążyć na bus dowożący dzieci do szkół - oświadczył Mateusz Morawiecki. Podał przykład mieszkańca podwarszawskiego Błonia, który - jak zauważył - musi wstać o 5 rano, by dojechać busem do pracy w Warszawie na godzinę 8.

Szef rządu dodał, że lokalne połączenia mają być przywracane "pod nadzorem strategicznej myśli" marszałka i wojewody. Mówił też, że docelowo "wszystko ma być powiązane logiczną siecią z PKP". - Marzy mi się nawet jeden wspólny bilet - zaznaczył.

- Teraz, w tych dniach wojewodowie rozpoczynają podział środków. Zgodnie z naszą obietnicą cały fundusz dróg samorządowych gminnych, powiatowych będzie rozdysponowany zgodnie z tym, co zapowiadaliśmy - mówił Mateusz Morawiecki.

Dzięki Funduszowi Dróg Samorządowych będzie można zmodernizować wiele dróg gminnych i powiatowych. W tym roku fundusz obejmuje 6 mld zł.

Na konferencji obecny był również minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który mówił m.in. o przygotowanym projekcie ustawy o funduszu rozwoju połączeń autobusowych.

- Stoimy przed koniecznością przygotowania, przyjęcia i wdrożenia ustawy, która pozwoli likwidować białe plamy w transporcie autobusowym - powiedział minister infrastruktury.

Andrzej Adamczyk podkreślał, że w kwestii dofinansowania przewozów autobusowych rząd liczy na współpracę z samorządami, także powiatowymi i gminnymi. - Bez zaangażowania samorządów ten projekt się nie powiedzie - zaznaczył.

- Przeznaczymy kwotę 800 mln zł na dofinansowanie deficytu w przewozach autobusowych, a do każdego wozokilometra dopłacimy do 1 zł - mówił. - Liczymy na to, że samorządy sfinansują do 30 proc. tego deficytu - dodał.

Według Adamczyka "ta ustawa pozwoli nam docelowo zlikwidować wykluczenie komunikacyjne". - Walka z wykluczeniem komunikacyjnym jest naszym obowiązkiem - podkreślał minister.

Przywracanie połączeń to element programu PiS - tak zwanej piątki Kaczyńskiego. Prace legislacyjne nad tymi zmianami mają się rozpocząć jeszcze w kwietniu.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

7x24. "Piątka Jarosława Kaczyńskiego". Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2019 11:16
Czy budżet udźwignie "piątkę Jarosława Kaczyńskiego"? Czy nowe propozycje PiS skuszą wyborców? Na te pytanie na antenie Polskiego Radia 24 próbowali odpowiedzieć politycy: Ryszard Czarnecki (PiS), Tomasz Rzymkowski (Kukiz'15), Paweł Rabiej (Nowoczesna), Maciej Gdula (Wiosna), Zbigniew Gryglas (Porozumienie), Marcin Święcicki (PO).
rozwiń zwiń