X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Beata Mazurek: temat LGBT został wywołany przez dzisiejszą opozycję

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 15:33
- Temat LGBT został wywołany przez dzisiejszą opozycję, przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego; przypisywanie tematu PiS czy wywoływania tematu przez PiS jest niedorzeczne i śmieszne - powiedziała w środę w Sejmie rzeczniczka PiS, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. 
Beata Mazurek
Beata MazurekFoto: PAP/Leszek Szymański

W połowie lutego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał deklarację LGBT+. Dokument zakłada działania w takich obszarach jak bezpieczeństwo, edukacja, kultura, sport, administracja, a także praca. W dziedzinie edukacji w deklaracji zapowiedziano m.in. wprowadzenie edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej w każdej szkole, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). 

Podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie rzeczniczka PiS została zapytana czy to, że Koalicja Europejska realizuje postulaty środowisk LGBT, może jej zaszkodzić. 

- Powiedzmy sobie jasno: temat LGBT został wywołany przez dzisiejszą opozycję, przez Rafała Trzaskowskiego i przypisywanie tematu PiS czy wywoływania tematu przez PiS jest niedorzeczne i śmieszne - oświadczyła Mazurek. - Jak będzie, zobaczymy - dodała, zwracając uwagę, że coraz więcej osób odnosi się negatywnie do deklaracji podpisanej przez Trzaskowskiego. - I to ludzi związanych z dzisiejszą opozycją, więc to jest ich problem, a nie nasz - zaznaczyła. 

- Naszą rolą i naszą oceną jest ochrona dzieci oraz wspieranie rodzin i będziemy o tym głośno mówić, bo mamy do tego pełne prawo. Głośno mówić o tym, że w naszej ocenie i zgodnie z polskim prawem, konstytucją małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny - mówiła. 

- Będziemy chronić polskie rodziny i będziemy chronić dzieci przed treściami, które są zawarte w (wytycznych - PAP) WHO, bo też mamy do tego prawo. My też mamy prawo, by artykułować swoje przekonania, swoje poglądy, stanowiska w wielu kwestiach i nie wolno nam tego odmawiać – dodała Mazurek. 

PAP

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Bielan: myślę, że PO z powodu deklaracji LGBT+ straci bardzo wielu centrowych wyborców

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 10:14
- Jako rodzic nie chcę, żeby tego rodzaju lewackie organizacje miały jakikolwiek wpływ na wychowanie moich dzieci. Nie pozwolę na to i myślę, że Platforma straci w ten sposób bardzo wielu centrowych wyborców, którzy nie interesują się być może na co dzień polityką, ale nie chcą dopuścić do tego, żeby ich dzieci były wychowywane przez lewicowych aktywistów - stwierdził wicemarszałek Senatu Adam Bielan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister edukacji o deklaracji LGBT+: jest niezgodna z konstytucją

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 13:50
- Deklaracja LGBT+ jest niezgodna z konstytucją, z ustawą Prawo oświatowe i z podstawami programowymi - powiedziała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Dodała, że z Prawem oświatowym i podstawami niezgodne są też opracowane przez WHO standardy edukacji seksualnej w Europie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik praw dziecka: dzieci powinny być chronione przed niebezpieczeństwami świata dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 11:59
– Moim obowiązkiem jest ochrona praw dzieci, konstytucyjnych i ustawowych. Skupiam się na przepisach i dlatego chciałbym porozmawiać z prezydentem Warszawy – powiedział Mikołaj Pawlak, rzecznik praw dziecka. Gość Polskiego Radia 24 zaapelował do Rafała Trzaskowskiego o spotkanie w sprawie deklaracji LGBT+.
rozwiń zwiń