X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jacek Sasin: władze Warszawy chcą narzucić mieszkańcom ideologię LGBT

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 17:33
- Warszawiacy mieszkają w mieście, którego władze próbują im narzucić ideologię, która przez dużą część mieszkańców nie jest akceptowana. Od tej ideologii należy odróżnić tolerancję. Polacy są narodem tolerancyjnym - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
Audio
Jacek Sasin
Jacek SasinFoto: PR24/AK

Od kilku tygodni trwają dyskusje dotyczące podpisania przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracji LGBT+. Zakłada ona m.in. wprowadzenie do szkół edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej, zgodnej ze standardami i wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Zapisy deklaracji krytykują m.in. politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, który odniósł się do tematu podczas sobotniej konwencji. Podkreślił, że obóz "dobrej zmiany" będzie stał na straży polskiej rodziny.

- Jak wynika z deklaracji LGBT+, edukatorzy dzieci mają być rekrutowani spośród stowarzyszeń skupiających osoby o odmiennych orientacjach seksualnych. To oni mają uczyć dzieci i narzucać im swój pogląd; mają mówić, że te odmienne orientacje seksualne i takie zachowania są lepsze od  tych nazywanych standardowymi. Według WHO ta edukacja ma obowiązywać już dzieci poniżej czwartego roku życia. Już te maluchy mają się dowiadywać o różnego rodzaju aspektach życia seksualnego. A dzieci w wieku od 6 do 9 lat mają się uczyć masturbacji. To jest przekroczenie pewnych granic – powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Sasin.

Odniósł się także do zarzutów stawianych przez niektóre środowiska, jakoby protestowanie przeciwko deklaracji LGBT+ było dyskryminacją. - Polakom obce jest dyskryminowanie czy prześladowanie kogokolwiek ze względu na rasę, pochodzenie czy preferencje seksualne. Czym innym jest narzucanie tzw. ideologii LGBT. Narzucanie ideologii LGBT musi budzić sprzeciw. Bo tu chodzi o afirmację dla odmienności seksualnych i próbę przekonywania do seksualizacji, również tych najmłodszych dzieci – podkreślił polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/bartos

------------------------

Data emisji: 13.03.2019

Godzina emisji: 16.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Bielan: myślę, że PO z powodu deklaracji LGBT+ straci bardzo wielu centrowych wyborców

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 10:14
- Jako rodzic nie chcę, żeby tego rodzaju lewackie organizacje miały jakikolwiek wpływ na wychowanie moich dzieci. Nie pozwolę na to i myślę, że Platforma straci w ten sposób bardzo wielu centrowych wyborców, którzy nie interesują się być może na co dzień polityką, ale nie chcą dopuścić do tego, żeby ich dzieci były wychowywane przez lewicowych aktywistów - stwierdził wicemarszałek Senatu Adam Bielan.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło o deklaracji LGBT+: tolerancja - tak, ale afirmacja - nie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 09:16
– Nie będzie zgody na to, żeby afirmację seksualności wprowadzać w szkołach – tak o deklaracji LGBT+ mówiła w "Salonie politycznym Trójki" Beata Szydło, wicepremier ds. społecznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władysław Kosiniak-Kamysz: podpisanie deklaracji LGBT+ to błąd

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 09:31
- Podpisanie karty LGBT+ to błąd, szczególnie w okresie przedwyborczym - ocenił lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Deklarację taką podpisał w połowie lutego prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: deklaracja LGBT+ narusza autonomię rodziny

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 15:00
Deklaracja LGBT+ narusza autonomię polskiej rodziny. Głosy oburzenia są uzasadnione, podpisuję się pod nimi – powiedziała w środę szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że podpisanie deklaracji to droga donikąd.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Mazurek: temat LGBT został wywołany przez dzisiejszą opozycję

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 15:33
- Temat LGBT został wywołany przez dzisiejszą opozycję, przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego; przypisywanie tematu PiS czy wywoływania tematu przez PiS jest niedorzeczne i śmieszne - powiedziała w środę w Sejmie rzeczniczka PiS, wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Deklaracja LGBT+. Biskupi apelują o wycofanie zawartych tam rozwiązań budzących etyczne wątpliwości

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 18:55
Polscy biskupi wzywają do wycofania budzących wątpliwości etyczne i prawne rozwiązań zawartych w deklaracji LGBT+. Wspierają także sprzeciw wobec niej. Takie jest oficjalne stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie działań mających na celu promowanie praw osób homo-, bi- i transseksualnych podjętych w ostatnim czasie przez - jak określono - niektóre z samorządów lokalnych.
rozwiń zwiń