X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Siódmy Wielki wyjazd na Węgry. Tłumy Polaków ruszyły do Budapesztu

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:34
Około czterystu osób specjalnym pociągiem wyruszyło z Warszawy do Budapesztu, by w piątek wziąć udział w obchodach 171. rocznicy węgierskiej Wiosny Ludów. To uczestnicy "VII Wielkiego Wyjazdu na Węgry", organizowanego przez kluby "Gazety Polskiej". Swoją obecnością Polacy chcą podziękować Węgrom za wspólną historię i kilkusetletnią bliską przyjaźń.
Uczestnicy wyjazdu do Budapesztu na dworcu Warszawa Centralna
Uczestnicy wyjazdu do Budapesztu na dworcu Warszawa CentralnaFoto: PAP/Radek Pietruszka

Organizatorka wyjazdu Beata Dróżdż, dyrektor generalny "Gazety Polskiej" , mówi, że Polacy i Węgrzy są do siebie bardzo podobni, dlatego tak łatwo nawiązują znajomości oraz potrafią ze sobą współpracować. - To wynika z naszych charakterów. Łączy nas podobna historia. To wszystko zbliża nas do siebie i pokazuje, że również w dzisiejszej Europie walczymy o suwerenność i o to by móc decydować w swoim kraju o swoich sprawach - powiedziała Beata Dróżdż.

Jutro Węgrzy będą obchodzić 171. rocznicę Powstania Węgierskiego z 1848 roku, które było częścią Wiosny Ludów w Europie. Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" - Tomasz Sakiewicz zaznacza, że w pewnym sensie było to powstanie polsko - węgierskie, w którym nasze narody biły się o te same cele. - Dowodził nim generał Bem, przewinęło się przez nie kilka tysięcy polskich ochotników. Oni walczyli z okupantami, którzy okupowali i Węgry i Polskę czyli z Rosjanami i z Austriakami - powiedział Tomasz Sakiewicz.

Łącznie w "VII Wielkim Wyjeździe na Węgry" weźmie udział ponad tysiąc Polaków. Specjalny pociąg relacji Warszawa - Budapeszt zatrzyma się około 21.00 w Krakowie, gdzie wsiądą kolejni uczestnicy. Inni do stolicy Węgier mają dotrzeć we własnym zakresie.

W jutrzejszych uroczystościach w Budapeszcie udział zapowiedzieli premierzy Polski i Węgier, Mateusz Morawiecki i Viktor Orban.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak