X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Arcybiskup Marek Jędraszewski: karta LGBT+ narusza intymność dzieci

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 22:55
Zastępca przewodniczącego Episkopatu Polski arcybiskup Marek Jędraszewski podkreślił, że program zawarty w karcie LGBT (ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgenders) narusza intymność małych dzieci. Hierarcha podkreślił, że karta stwarza wiele zagrożeń.
Arcybiskup Marek Jędraszewski
Arcybiskup Marek Jędraszewski Foto: Maskacjusz TV/YouTube

- Z jednej strony mówi się o pedofilii w Kościele, stygmatyzuje się Kościół, a z drugiej strony mamy do czynienia z jakimś ogromnym programem, który chciałby naruszyć intymność dzieci i to począwszy od czwartego roku życia - podkreślił. 

Arcybiskup Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, że karta LGBT zakłada przedmiotowe traktowanie dzieci. - Próbuje się na tych dzieciach eksperymentować, w imię jakieś wizji człowieka odbiegających choćby od tego, co wiemy o rozwoju dziecka, chociażby z psychologii -powiedział arcybiskup Jędraszewski. Dodał, że każde z tych dzieci powinno być szanowane jako osoba ludzka.

Arcybiskup Marek Jędraszewski podkreślił, że program narusza Konstytucję, bowiem to rodzice są odpowiedzialni za wychowanie dzieci, "tymczasem mamy do czynienia z wkraczaniem instytucji zewnętrznych, które uderzają w najbardziej święte prawa rodziców do wychowania swoich dzieci". Dlatego- jak dodał arcybiskup -uzasadnione są protesty rodziców w tej kwestii. 

Sprzeciw biskupów

W przyjętym wczoraj stanowisku biskupi wyrażają sprzeciw w związku z zainicjowaniem przez niektóre z samorządów lokalnych działań promujących prawa osób homoseksualnych, biseksualnych i transgenderycznych, których wyrazem jest wprowadzanie tak zwanej Karty LGBT (LGBT - ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgenders - skrót obejmujący lesbijki, gejów, osoby biseksualne oraz osoby transgenderyczne). 

Biskupi podkreślają, że u podstaw ich stanowiska nie stoi brak szacunku dla godności wyżej wspomnianych osób, ale troska o dobro wspólne całego społeczeństwa, a zwłaszcza o poszanowanie praw rodziców i dzieci. Episkopat Polski zwraca uwagę, że różnica płci stanowi podstawę małżeństwa i zbudowanej na nim rodziny, będącej podstawową komórką społeczeństwa.

"Proponowane alternatywne wizje człowieka nie liczą się z prawdą o ludzkiej naturze, a odwołują się jedynie do wymyślonych ideologicznych wyobrażeń" - napisali w swoim oświadczeniu biskupi.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak