more_horiz
Wiadomości

W całej Polsce deszczowo i chłodno. Więcej przejaśnień w sobotę

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 07:12
Do Polski napływa polarna morska masa powietrza. Niemal w całym kraju możliwe są opady deszszczu. Temperatura w ciągu dnia wyniesie od 4 do 10 stopni Celsjusza. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: 12019 / pixabay

W piątek zachmurzenie przeważnie duże, a okresami mogą wystąpić opady deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 4 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 10 st.C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, na południu i południowym zachodzie w porywach do 70 km/h, w miejscowościach podgórskich do 90 km/h, wysoko w górach do 100 km/h.

W nocy zachmurzenie całkowite z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie także deszczu ze śniegiem. Na północy, północnym wschodzie, w centrum oraz w miejscowościach podgórskich opady o umiarkowanym natężeniu.

Temperatura minimalna wyniesie od 1 st.C na północnym wschodzie do 4 st.C na zachodzie. W miejscowościach podgórskich zaś około -1 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach na przeważającym obszarze do 80 km/h, nad morzem i w miejscowościach podgórskich do 90 km/h.

Więcej przejaśnień

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 5 st.C na północnym wschodzie do 9 st.C na zachodzie, południu i w centrum; w miejscowościach podgórskich około 2 st.C.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st.C. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Opady deszczu, okresami o umiarkowanym natężeniu. Temperatura minimalna 3 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 75 km/h, początkowo południowo-zachodni, potem zachodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st.C. Wiatr umiarkowany, początkowo także dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni.

kad 

Zobacz więcej na temat: POLSKA pogoda deszcz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak