X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szkolenie medialne w ratuszu za 2 mln zł. "Horrendalnie wysoka kwota"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 11:26
Będziemy apelować do ratusza, by wycofał się z przetargu na szkolenia medialne. Będziemy też chcieli, by skontrolowała go komisja rewizyjna - poinformował w piątek radny PiS Sebastian Kaleta. Chodzi o szkolenia kadry kierowniczej, o których w czwartek napisał "Super Express". 
Radny PiS Sebastian Kaleta podczas konferencji prasowej
Radny PiS Sebastian Kaleta podczas konferencji prasowej Foto: PAP/Tomasz Gzell

Zgodnie z informacjami "SE" ratusz planuje zainwestować w szkolenia kadry kierowniczej prawie 2 mln zł. Chodzi o program "Lider zmiany w samorządzie warszawskim", który miałby obejmować m.in. "trening medialny", "zarządzanie zmianą" czy "zarządzanie czasem". 

Do tych informacji odniósł się w piątek na konferencji prasowej radny PiS Sebastian Kaleta. W konferencji uczestniczyli też szef klubu radnych PiS w Radzie Warszawy Cezary Jurkiewicz oraz stołeczni radni - Błażej Poboży i Olga Semeniuk. 

- Jest to horrendalnie wysoka kwota, jak na szkolenia przede wszystkim medialne, które znajdują się w programie (...). Nie rozumiemy, po co takie szkolenia są kierownictwu ratusza - mówił Kaleta. - Rozumiemy, że być może wątpliwości kompetencyjne rodzi aktywność rzecznika ratusza pana Kamila Dąbrowy, który był krytykowany przez media za swoje pierwsze posunięcia - dodał. Jak mówił, zatrudnienie Dąbrowy wzbudziło wątpliwości radnych PiS, którzy "próbują się dowiedzieć o procesie jego rekrutacji". 

- Jako radni będziemy apelować do prezydenta Trzaskowskiego w różnej formie o to, by wycofał się z tego przetargu, jak również będziemy chcieli, by komisja rewizyjna skontrolowała ten przetarg i inne wydatki również w poprzednich latach na swego rodzaju szkolenia medialne, kampanie promocyjne i propagandowe warszawskiego ratusza - powiedział Kaleta. 

Kwestia deklaracji LGBT+

Jak dodał, radni PiS chcieli wcześniej skontrolować jeden z przetargów dotyczący zakupu tramwajów. - Rada Warszawy nie zgodziła się, by komisja rewizyjna przeprowadziła tę kontrolę, podając absurdalny powód: że skoro ratusz twierdzi, że wszystko jest w porządku, to wszystko jest w porządku i nie ma potrzeby przeprowadzenia kontroli - wskazał Kaleta. 

Nawiązując do podpisania przez prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego deklaracji LGBT+, Kaleta ocenił, że ze strony Koalicji Europejskiej płyną "tylko i wyłącznie propozycje ideologiczne". 

- Jak się okazuje, nie chodzi o żadną tolerancję dla osób o odmiennej orientacji seksualnej, tylko o wprowadzenie instytucji małżeństwa z adopcją dzieci - powiedział, odnosząc się do piątkowego wywiadu wiceprezydenta stolicy dla "Dziennika Gazety Prawnej", w którym ten mówił m.in. o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. - W wielu krajach adopcja dzieci przez pary homoseksualne jest dozwolona i nie spowodowała trzęsienia ziemi - powiedział w wywiadzie Rabiej. 

Jurkiewicz zapowiedział z kolei uczestnictwo w proteście przeciwko deklaracji LGBT+. Chodzi o Warszawski Protest Rodziców planowany na placu Bankowym w poniedziałek o godz. 16. - My będziemy tutaj w poniedziałek o godz. 16, będziemy jako rodzice, ja również jako dziadek, chcemy być razem z ludźmi, którzy są zaniepokojeni sytuacją - poinformował.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak