more_horiz
Wiadomości

Są wnioski o areszt dla wydawcy "Wprost" i "Do Rzeczy"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 12:47
Do Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Śródmieścia wpłynęły wnioski o areszt, dotyczące Michała L. oraz Wiolety R. Posiedzenia w tej sprawie wyznaczono na godz. 15.00.
Agenci CBA
Agenci CBAFoto: CBA, materiały dla mediów

W środę Michał L., prezes spółki PMPG, której spółki zależne wydają tygodniki "Wprost" i "Do Rzeczy", został zatrzymany przez CBA w sprawie wyłudzeń prawie 29 mln zł z firmy zajmującej się remontami linii kolejowych.

Następnie usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, spowodowania szkody w wielkich rozmiarach oraz dopuszczenia się przestępstw skarbowych. CBA zatrzymało też trzy inne osoby - obok Wiolety R. także Michała F. i Marcina K. 

Do przestępstw miało dochodzić w latach 2012-2015. "Działania grupy polegały na przywłaszczaniu środków finansowych, pochodzących z masy upadłościowej, poprzez zawieranie szeregu fikcyjnych umów, ustnych porozumień na rzekome usługi, za które były wystawiane poświadczające nieprawdę dokumenty" - wyjaśniała wczoraj Prokuratura Krajowa. 

Zatrzymanym grozi 10 lat więzienia. W sumie w tej sprawie zatrzymano 19 osób. Prokuratura nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak