more_horiz
Wiadomości

Jan Pietrzak: Warszawa ma inne problemy niż LGBT

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 13:59
- Problem adopcji jest ważny i warto się nad nim pochylić, natomiast nie może to być adopcja przez pary homoseksualne, to jest wbrew naturze. Panu Rabiejowi pomieszały się funkcje – mówił w Polskim Radiu 24 satyryk Jan Pietrzak.
Audio
  • 15.03.19 Jan Pietrzak o dyskusji wokół deklaracji LGBT+
Jan Pietrzak
Jan PietrzakFoto: PR24/AK

- Przyzwyczajmy ludzi, że związki partnerskie to nie jest samo zło. Potem łatwiej będzie o kolejne kroki - powiedział w wywiadzie dla "DGP" Paweł Rabiej, wiceprezydent Warszawy i polityk Nowoczesnej. Mówiąc o związkach homoseksualnych, Rabiej dodał: - Na koniec przyjdzie czas na adopcję dzieci.

Jan Pietrzak stwierdził, że problem związków homoseksualnych dotyczy wąskiej grupy osób. - Podnoszenie tego tematu jest przemyślane, Platforma Obywatelska nie ma zbyt wielu ambitnych pomysłów na Warszawę, w ten sposób chce się przypodobać liberalno-lewackiej frakcji w Europie, pokazując w ten sposób swoją nowoczesność i postępowy charakter. Przyszedł taki moment, że ludzie zajmujący się inżynierią społeczną wykorzystują to środowisko i nakręcają sztuczną koniunkturę. To naprawdę nie są problemy polskiego społeczeństwa – podkreślił.

Satyryk zaznaczył, że można obserwować atak na polskie dziedzictwo i wartości narodowe. - Tworzy się organizacje i poglądy, które szkodzą Polsce tradycyjnej. Mamy dwóch odwiecznych wrogów, Rosję i Niemcy, w których interesie leży, żeby Polska nie stanęła mocno na swoich zasadach, by była państwem niepodległym – zwrócił uwagę.

W rozmowie poruszono także temat stosunków polsko-węgierskich. - Dobrze, że jest naród, z którym mamy pewną wspólnotę i doskonale się rozumiemy. Są narody, które rwą się do wolności, oddychamy wtedy, kiedy jesteśmy wolni. Mamy za sobą podobne doświadczenia wielkich uniesień patriotycznych poznańskiego czerwca i węgierskiego powstania. Wtedy byliśmy za słabi, by wyjść z imperium sowieckiego, udało się to po latach. W tym procesie wychodzenia z imperium zła jesteśmy z Węgrami kolegami - mówił Jan Pietrzak.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Antoni Trzmiel.

PR24/ka

------------------------------------

Data emisji: 14.03.18 

Godzina emisji: 13.10


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Trzynastki" już w maju. Premier: emeryci są dla nas szczególną grupą

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 13:35
- "Emerytura plus" to nie rozdawnictwo, a walka o godne życie emerytów - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Minister rodziny Elżbieta Rafalska poinformowała, że 9 mln 720 tys. osób będzie uprawnionych do otrzymania świadczenia. Trzynaste emerytury zaczną być wypłacane już od 1 maja.
rozwiń zwiń