more_horiz
Wiadomości

Łódź: areszt dla 27-latki podejrzanej o znęcanie się nad psem

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 13:51
Łódzki sąd zadecydował o aresztowaniu na trzy miesiące 27-latki podejrzanej o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Zwierzę było skrajnie wygłodzone, zaniedbane, nie mogło samodzielnie chodzić. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: stocksolutions/Shutterstock

O decyzji sądu poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Jak dodał, na piątek zaplanowano także przesłuchanie zatrzymanego wczoraj 28-letniego partnera kobiety. 

W minioną sobotę strażnicy miejscy z sekcji Animal Patrol przeprowadzili kontrolę w jednym z mieszkań na osiedlu Widzew-Wschód w Łodzi. Zastali tam 27-letnią kobietę. W mieszkaniu była suka rasy amstaff w wieku około 12 lat. Zwierzę było skrajnie zaniedbane. 

Suka była drastycznie wychudzona i niezdolna do poruszania się o własnych siłach, miała zniekształconą łapę, co mogło sugerować nieleczony uraz. Stwierdzono, że pies nie ma jedzenia i dostępu do wody. W trakcie kontroli zwierzę leżało w wannie. Zdecydowano o natychmiastowym odbiorze młodej kobiecie amstaffa. 

Kobieta nie przyznała się do stawianych zarzutów

Z relacji kobiety wynikało, że pies znajduje się pod jej opieką od listopada 2018 roku, a należy do jej matki, która od dłuższego czasu jest poza krajem. 

Zwierzę zostało przewiezione do kliniki weterynaryjnej. Zdaniem weterynarza zaniedbania mają charakter długotrwały. 27-latka została zatrzymana przez policję. W prokuraturze usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi do pięciu lat więzienia. Kobieta nie przyznała się do stawianych zarzutów.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mężczyzna grożący prezydentom miast przebywa na obserwacji. Zbadają go psychiatrzy

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 20:36
- Prokurator wydał postanowienie o powołaniu biegłych psychiatrów, którzy przebadają Przemysława M., który wysyłał pogróżki prezydentom miast - poinformował prok. Krzysztof Dratwa z Prokuratury Okręgowej w Krakowie. Dodał, że mężczyzna przebywa na oddziale obserwacyjnym w areszcie śledczym.
rozwiń zwiń