more_horiz
Wiadomości

Rzecznik oświatowej "Solidarności": oczekujemy od rządu zdrowego rozsądku

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 14:34
– Dajemy rządowi szansę na porozumienie się z nami. Stąd nasza forma protestu. Nie chcemy, by zakładnikami naszej walki o realizację postulatów "Solidarności" byli uczniowie – powiedziała Olga Zielińska, rzecznik prasowy Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".
Audio
  • 15.03.19 Olga Zielińska: czujemy się lekceważeni
Grupa nauczycieli okupuje małopolskie kuratorium oświaty w Krakowie
Grupa nauczycieli okupuje małopolskie kuratorium oświaty w KrakowieFoto: PAP/Łukasz Gągulski

Od poniedziałku nauczyciele okupują małopolskie kuratorium oświaty w Krakowie. Akcja ma charakter rotacyjny. Strajkujący domagają się m.in. skrócenia ścieżki awansu zawodowego i wzrostu wynagrodzeń. Olga Zielińska, która bierze udział w proteście, podkreśliła, że do tej pory nie było odzewu ze strony żadnego z przedstawicieli rządu. – Czujemy się lekceważeni – dodała.

– Czekamy na przybycie pana premiera lub innej wyznaczonej osoby, która będzie władna podjąć stosowne decyzje. Dobrze by było, gdyby pojawiła się również pani minister Anna Zalewska, która niejednokrotnie obiecywała realizację przynajmniej niektórych naszych postulatów, ale później okazywało się, że to tylko czcze obietnice – zaznaczyła.

Z Olgą Zielińską rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/db

------------------------------------

Data emisji: 15.03.2019

Godzina emisji: 14.10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister edukacji: wierzę, że nie dojdzie do strajku nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 11:23
- Wierzę, że strajku nie będzie, nic jeszcze nie zostało przesądzone. W ustach Sławomira Broniarza [szefa ZNP - przyp. red.] wybrzmiewa już decyzja, ale ona nie została jeszcze podjęta - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, minister edukacji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: jeśli PiS będzie nadal rządził, nauczyciele mogą liczyć na podwyżki

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 09:59
Szef Kancelarii Premiera zapowiada, że nauczyciele będą mogli liczyć na podwyżki po wyborach - jeśli PiS będzie nadal rządził. Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiada na 8 kwietnia strajk w szkołach, które zgodzą się na to w referendach.
rozwiń zwiń