X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Karta LGBT+. Prof. Ewa Marciniak: sprawa nieopłacalna politycznie

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 15:58
- Temat karty LGBT+ niczego, w sensie politycznym, Koalicji Europejskiej nie przyniesie – oceniła prof. Ewa Marciniak z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W Polskim Radiu 24 komentarz do debaty w polskiej przestrzeni publicznej, która rozgorzała po podpisaniu przez prezydenta Warszawy karty LGBT+.
Audio
  • 15.03.19 Prof. Ewa Marciniak: wygląda na to, że pomysł karty LGBT+ to inicjatywa samego Rafała Trzaskowskiego, której mógł nie konsultować ze środowiskiem PO.
Prof. Ewa Marciniak
Prof. Ewa MarciniakFoto: PR24

Dokument, którego zapisy od kilku tygodni wzbudzają liczne dyskusje, zakłada m.in. wprowadzenie do szkół edukacji antydyskryminacyjnej i seksualnej, uwzględniającej kwestie tożsamości psychoseksualnej i identyfikacji płciowej.

Według publikacji "Super Expressu", powołującego się na sondaż IBRIS, 54,6 proc. Polaków nie popiera wprowadzenia karty LGBT+ do szkół, a blisko 80 proc. uważa, że edukacja seksualna powinna odbywać się wyłącznie za zgodą rodziców.

- Na pewno ten temat jest nieopłacalny politycznie. Warto zwrócić uwagę na to, że mimo iż możemy uznać niektóre tematy za społecznie istotne, np. działania antydyskryminacyjne, to jednak przedstawianie tej kwestii w kontekście wyłącznie edukacji seksualnej, a tak to przebiło się do opinii publicznej, jest pewnego rodzaju nieporozumieniem. To po pierwsze, a po drugie, sprawa ta niczego, w sensie politycznym, Koalicji Europejskiej nie przyniesie – wskazała prof. Ewa Marciniak.   

Więcej w całej rozmowie.

Z prof. Ewą Marciniak rozmawiał Antoni Trzmiel.

Polskie Radio 24/db

-----------------------------------

Data emisji: 15.03.2019

Godzina emisji: 15.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcin Makowski: temat edukacji seksualnej polaryzuje Polaków

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 14:40
– Tematy dotyczące LGBT, wychowania dzieci oraz edukacji seksualnej polaryzują i sprawiają, że o tych kwestiach dyskutuje się przy polskich stołach. Pytanie, czy jest to już wojna, czy element naturalnego sporu cywilizacyjnego – zastanawiał się na antenie Polskiego Radia 24 Marcin Makowski, publicysta tygodnika "Do Rzeczy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzecznik praw dziecka: dzieci powinny być chronione przed niebezpieczeństwami świata dorosłych

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 11:59
– Moim obowiązkiem jest ochrona praw dzieci, konstytucyjnych i ustawowych. Skupiam się na przepisach i dlatego chciałbym porozmawiać z prezydentem Warszawy – powiedział Mikołaj Pawlak, rzecznik praw dziecka. Gość Polskiego Radia 24 zaapelował do Rafała Trzaskowskiego o spotkanie w sprawie deklaracji LGBT+.
rozwiń zwiń