X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Robert Gwiazdowski: nie będziemy ludziom dawać pieniędzy, będziemy mniej zabierać

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 18:28
- Nie obiecujemy, że będziemy ludziom dawać pieniądze. My będziemy im mniej zabierać za ich pracę. Przychodów trzeba poszukać w innych sferach – powiedział w Polskim Radiu 24 lider ruchu Polska Fair Play Robert Gwiazdowski.
Audio

- Do wyborów do Parlamentu Europejskiego postanowiliśmy ruszyć, bo kalendarz jest dla nas korzystny. Kampania europejska jest kampanią najłatwiejszą i najtańszą, co nie znaczy, że tanią. Tu można łatwiej zaistnieć niż w przypadku wyborów krajowych. Istniejące partie polityczne, które już są w parlamencie, mają pieniądze od podatników, czyli ode mnie. Natomiast, gdybym ja chciał sfinansować swoją kampanię, to niestety nie mogę – powiedział Robert Gwiazdowski.

Gość PR24 podkreślił, że nie chce dyskutować o sprawach światopoglądowych. - Tylko takich jak podatki, emerytury, sądownictwo czy procesy budowlane – zaznaczył.

Lider Fair Play powiedział, że w Polsce są duże koszty pracy. – Jeśli pracodawca wydaje na pracownika 5 tysięcy złotych, to pracownik dostaje 3 tysiące. My nie obiecujemy, że będziemy ludziom dawać pieniądze. My będziemy im mniej zabierać za ich pracę. Przychodów trzeba poszukać w innych sferach. Jednym ze źródeł może być podatek przychodowy, nie tylko od gigantów, ale od działalności w postaci spółek. Niech taka spółka zapłaci 1,5 procenta od osiąganego przychodu. Ja nie będę wnikał czy spółka dobrze wyliczyła koszty, nie przyjdę także skorygować po 5 latach stawki VAT-u – podkreślił Robert Gwiazdowski.

Dodał, że jego ruch popiera emeryturę obywatelską. - To emerytura równa dla wszystkich. Jeżeli jest to świadczenie publiczne, to nie ma powodu, żeby ktoś miał je wyższe od kogoś innego. Finansowanie emerytur ze składek jest nieefektywne, jest bezsensowne. Można finansować je z innych podatków, a nie ze składek - żeby obniżyć opodatkowanie pracy – podkreślił gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Adrian Klarenbach.

Polskie Radio 24/bartos

---------------------------

Data emisji: 15.03.2019

Godzina emisji: 17.15

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Debata Poranka". Polska Fair Play i jej szanse na sukces

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2019 10:43
– Nie sądzę, by spotkało się to z odzewem wyborców – powiedział Grzegorz Łaguna z Superstacji odnośnie szans na polityczny sukces inicjatywy Polska Fair Play, której lideruje Robert Gwiazdowski, prawnik i ekspert podatkowy. – Dyskusja na wskazane przez niego tematy jest potrzebna, ale nie traktuję PFP jako realnej siły politycznej – dodał Mateusz Kosiński z portalu Tysol.pl. Czy rzeczywiście nowemu ruchowi trudno będzie zaistnieć w polskiej polityce?
rozwiń zwiń