X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Platforma Obywatelska zaprezentowała kandydatów do eurowyborów. Komentarze publicystów

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 20:07
Grzegorz Schetyna, lider Platformy Obywatelskiej, przedstawił nazwiska kandydatów PO na listach Koalicji Europejskiej do eurowyborów. Jakie zdanie na ten temat mają publicyści? O tym w "Debacie Dnia" dyskutowali Piotr Semka z tygodnika "Do Rzeczy", Piotr Grzybowski z Radia Warszawa oraz Rafał Woś z "Tygodnika Powszechnego".
Audio
  • 15.03.19 Piotr Semka: PO zakłada, że przyciągnie wyborców nostalgii peerelowskiej.
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej w Sejmie
Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna podczas konferencji prasowej w SejmieFoto: PAP/Radek Pietruszka

Radosław Sikorski, Ewa Kopacz, Jerzy Buzek, Janusz Lewandowski, Tomasz Frankowski, Janina Ochojska i Władysław Kozakiewicz są wśród kandydatów Platformy Obywatelskiej w wyborach do europarlamentu.

Z drugiego miejsca na Pomorzu wystartuje wdowa po prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu. Piotr Semka podkreślił, że nie dziwi go ta informacja, bo przypomniał, że Magdalena Adamowicz już wcześniej zapowiadała swój start.

f7814d4c-267c-4f4d-9436-0f6e874d96d0.jpg
PO przedstawiła "jedynki" do Parlamentu Europejskiego

– Może poinformowała o tym trochę za szybko, ale nie jestem zdziwiony jej kandydaturą. Ciekawi mnie, czy "jedynką" w Warszawie będzie pan Włodzimierz Cimoszewicz. Gdyby tak się stało, oznaczałoby to, że działalność w PZPR nie ma specjalnie znaczenia – dodał publicysta.

Na listach Platformy Obywatelskiej mogą znaleźć się jeszcze kandydaci, których przeszłość polityczna związana jest z okresem PRL. Oprócz Włodzimierza Cimoszewicza może to być m.in. Dariusz Rosati. – PO zakłada, że przyciągnie wyborców peerelowskiej nostalgii. Myślę, że to przesadna kalkulacja. – stwierdził Piotr Semka. – Nie wiem, czy w Polsce jest jeszcze dużo osób o podobnym zapatrywaniu, które niosło SLD w latach 90. Wydaje mi się, że Grzegorz Schetyna chce po prostu pokazać, że dawne figury życia publicznego są razem z nim – dodał Rafał Woś.

Piotr Grzybowski podkreślił, że w Koalicji Europejskiej cały czas trwa "ucieranie się stanowisk" nad tym, w jaki sposób będą prezentowały się ostateczne listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zauważył, że samotna prezentacja przez Grzegorza Schetynę kandydatów PO, bez wsparcia liderów pozostałych partii tworzących Koalicję Europejską, również jest znamienna.

– Być może to oznaka tego, że nie akceptują zaprezentowanych nazwisk i miejsc, jakie zajmują one na listach. Mogą też nie przewidywać dużego sukcesu w wyborach i chcą ten "gorący kartofel" pozostawić w rękach Grzegorza Schetyny – wskazał gość Polskiego Radia 24.

Zgodnie z ustaleniami w ramach Koalicji Europejskiej, PO miała wskazać kandydatów na siedem "jedynek". 

Przewodniczący PO zapowiedział, że za tydzień zostaną przedstawione kompletne listy wyborcze, które w sobotę 23 marca ma zatwierdzić Rada Krajowa PO. Na początku kwietnia mają być znane ostateczne listy Koalicji Europejskiej.

"Debatę Dnia" prowadził Krzysztof Świątek.

PAP/Polskie Radio 24/db

-------------------------------------

Data emisji: 15.03.2019

Godzina emisji: 18.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Schetyna: Włodzimierz Cimoszewicz niemal na pewno "jedynką" w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 10:47
 - Na 90-99 proc. były premier i były szef MSZ Włodzimierz Cimoszewicz będzie "jedynką" Koalicji Europejskiej w Warszawie w wyborach do Parlamentu Europejskiego - powiedział w piątek szef PO Grzegorz Schetyna. Obiecał też 1000 zł podwyżki dla nauczycieli, po zdobyciu władzy przez PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja opozycji przed wyborami do europarlamentu

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 16:35
– Dzisiejsza opozycja nie wypracowała propozycji i rozwiązań systemowych. Ponadto partie zrzeszone w Koalicji Europejskiej są bardzo zróżnicowane – ocenił dr Bartłomiej Biskup z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W Polskim Radiu 24 rozmowa m.in. o sytuacji ugrupowań opozycyjnych przed zbliżającymi się wyborami do europarlamentu.
rozwiń zwiń