X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Beata Szydło: programy społeczne rządu motorem napędowym gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 20:59
- Państwo wraca do małych miejscowości - podkreśliła w piątek w Busku-Zdroju (Świętokrzyskie) wicepremier Beata Szydło oceniając zmiany jakie zaszły w ciągu ostatnich trzech lat w Polsce. Premier mówiła m.in. o przywracaniu posterunków policji, punktów pocztowych, tworzeniu możliwości transportowych.
Wicepremier Beata Szydło
Wicepremier Beata SzydłoFoto: PAP/Piotr Polak

Beata Szydło podczas spotkania z mieszkańcami Buska-Zdroju w Sanatorium Marconi, przypomniała programy wdrożone przez rząd od 2015 roku. Podkreśliła, że "jednym z celów tych programów było wsparcie lokalnych społeczności, które przez poprzednie ekipy rządzące były nieco oddalone, odsunięte na drugi plan".

- Wszystkie projekty społeczne i infrastrukturalne zmieściliśmy w takim jednym całym kształcie, który ma na celu doprowadzenie do zrównoważonego rozwoju naszego pięknego kraju. Chcieliśmy wesprzeć te środowiska i te regiony, które szczególne były pokrzywdzone i które szczególnie potrzebowały tego wsparcia i pomocy, a z drugiej strony tworzyć szanse równe dla wszystkich. Tak, żeby każdy mógł wykorzystać swój potencjał, pobudzić kreatywność ludzi, by dać ten impuls rozwojowi - powiedziała wicepremier.

"Państwo wraca do małych miejscowości"

Szydło przypomniała też główne programy społeczne wprowadzone przez rząd: 500+, powrót do poprzedniego wieku emerytalnego, programy senioralne, te skierowane do przedsiębiorców, do pobudzania i wspierania małego biznesu. - To są programy dla samorządów. One przyczyniły się do tego, że dzisiaj możemy mówić, że tam gdzie do tej pory zwijano państwo, gdzie likwidowano instytucje państwowe, nasz rząd zaczął przywracać te instytucje. Zaczął tworzyć warunki by były szanse na rozwój - zaznaczyła.

Wicepremier zacytowała słowa, które usłyszała od jednego z samorządowców. Jak powiedziała obrazują one zmiany, które od trzech lat następują w Polsce. - Państwo wraca do małych miejscowości. Tak się dzieje poprzez przywracanie posterunków policji, punktów pocztowych, tworzeniu możliwości transportowych, infrastrukturalnych, wspieraniu budowy szkół, modernizację szpitali powiatowych. W ten sposób państwo daje sygnał swoim obywatelom, że nie zostawiamy was samych. Nie zostajecie sami wtedy, kiedy potrzebujecie wsparcia. Należna wam jest praca, dobry dojazd, możliwość kształcenia dzieci i wszystko to, co powinno państwo zapewnić - podkreśliła.

Szydło dodała, że programy społeczne wprowadzone przez rząd stały się motorem napędowym polskiej gospodarki. Poinformowała, że co roku do budżetów polskich rodzin trafia ponad 20 mld zł tylko z jednego programu - 500 plus. - Te środki trafiają na rynek, są wydawane, pobudzana jest konsumpcja i w ten sposób wzrasta polska gospodarka. Można powiedzieć, że jest to polski fenomen. Potrafiliśmy połączyć programy społeczne z rozwojem gospodarczym. Wielu nie wierzyło, że to jest możliwe, że to się da zrobić - przypomniała Szydło. Dodała, że rząd poradził sobie też z wielkim problemem, jaki miało do tej pory państwo, czyli z wyłudzeniami podatku VAT.

"Będzie skok cywilizacyjny"

Wicepremier dodała, że uszczelnienie systemu podatkowego i wprowadzenie programów społecznych, które napędziły gospodarkę, pozwoli jeszcze do końca tej kadencji zrealizować kolejne projekty społeczne.

- W maju trzynasta emerytura dla emerytów i rencistów, od lipca 500+ dla każdego dziecka, obniżenie podatków, zmniejszenie kosztów pracy. Wreszcie program infrastrukturalny wsparcia transportu lokalnego, co łącząc z wielkim programem drogowym Funduszem Dróg Samorządowych(…), spowoduje, że będzie skok cywilizacyjny, w wielu miejscach będzie możliwość takiej odbudowy infrastrukturalnej, przybliżenia cywilizacyjnego wielu miejsc, do tej pory zapomnianych - zapewniła.

- Te wszystkie projekty, wszystkie programy są tak skonstruowane i tak pomyślane, że przy dobrej współpracy z samorządami jesteśmy naprawdę w stanie zrobić bardzo dużo - podsumowała swoje wystąpienie Szydło.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sondaż: Polacy pozytywnie oceniają "piątkę PiS". Poparcie deklaruje też część wyborców PO

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 13:43
Nowe propozycje programowe partii rządzącej, które składają się na tzw. "piątkę PiS" lub "piątkę Kaczyńskiego", popiera zdecydowana większość Polaków. W tej grupie jest też duży odsetek ankietowanych, którzy deklarują poparcie dla Platformy Obywatelskiej. Pokazują to wyniki sondażu panelu badawczego Ariadna.
rozwiń zwiń