X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Donald Tusk poza podium w sondażu zaufania. Andrzej Duda liderem

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2019 10:11
Szefowi Rady Europejskiej i byłemu premierowi Donaldowi Tuskowi ufa coraz mniej Polaków. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS. Liderem rankingu zaufania jest prezydent Andrzej Duda. 
Donald Tusk
Donald TuskFoto: Shutterstock

Według sondażu IBRIS dla portalu Onet.pl, prezydent cieszy się zaufaniem 46,3 proc. respondentów. Andrzejowi Dudzie nie ufa 44,6 proc. badanych, a stosunek neutralny zachowuje 9,1 proc. Zaufanie do prezydenta wzrosło w stosunku do ubiegłego miesiąca, które wynosiło wówczas 42,1 proc. 

Na drugim miejscu plasuje się premier Mateusz Morawiecki. Ufa mu 41,7 proc. respondentów. Na brak zaufania wskazało 47,3 proc., a 10,6 proc. badanych wybrało wariant "neutralny". Premier zanotował lekki wzrost zaufania w stosunku do ubiegłego miesiąca (wówczas ufało mu 40,5 proc. badanych), jednocześnie zmalał odsetek osób deklarujących brak zaufania (z 49,9 proc.).

Trzeci na podium znalazł się lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jest on najlepiej ocenianym politykiem spośród liderów partii opozycyjnych. Ufa mu 40,6 proc. respondentów IBRiS, nie ufa - zaledwie 28 proc., a neutralny stosunek deklaruje 20,8 proc.

Jak zauważa prezes IBRiS Marcin Duma w rozmowie z Onetem, szef Rady Europejskiej zaliczył jeden z największych spadków zaufania. Byłemu premierowi ufa 38,3 proc., na brak zaufania wskazuje 49,2 proc., a na neutralność - 11,6 proc.

W badaniu z 8 lutego to Tusk znajdował się na pierwszym miejscu rankingu zaufania, w którym wyprzedzał prezydenta Dudę - wówczas zaufanie do polityka deklarowało 43,8 proc. respondentów. Za Donaldem Tuskiem uplasował się Robert Biedroń, któremu ufa 37 proc. osób. Wśród osób z najmniejszym zaufaniem jest Beata Szydło. Byłej premier nie ufa 58,7 proc. Polaków.

kad, Onet.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak