X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Elżbieta Rafalska o "nowej piątce PiS": w centrum jest polska rodzina

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 13:35
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska wraz z wojewodą lubuskim zainaugurowali w Gorzowie Wielkopolskim lubuską odsłonę ogólnopolskiej akcji informacyjnej na temat "nowej piątki PiS". 
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska
Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta RafalskaFoto: Kancelaria Premiera / PremierRP / Twitter

Minister oceniła, że "piątka Jarosława Kaczyńskiego" to pakiet propozycji, które zmienią jakość życia wszystkich Polaków, także tych z małych miast i gmin wiejskich. Przypomniała, że dwa zadania będzie realizowało kierowane przez nią ministerstwo. Chodzi o tzw. trzynastą emeryturę i od 1 lipca o nową odsłonę programu "Rodzina 500 Plus". 

- Skończą się spory o to, czy program dzieli Polaków – nie dzielił i nie dzieli, ale teraz to świadczenie otrzyma każde dziecko w rodzinie do ukończenia 18. roku życia, bez testu dochodowego. To sytuacja, której w Polsce po okresie transformacji nie było. To pokazuje, że w środku naszych działań w zakresie polityki społecznej, w centrum zainteresowania stoi od samego początku i dalej polska rodzina, a w tej rodzinie dziecko, jako te najsłabsze osoby, o które państwo musi w szczególny sposób dbać i wspierać. Oczywiście poza tym zakresem, który jest absolutnie autonomią i kompetencją rodziny – powiedziała Rafalska. 

Dodała, że program "Rodzina 500 Plus" przyczynia się do wzrostu konsumpcji prywatnej, ożywia lokalne rynki i powoduje wzrost ilości pieniądza w obiegu. Oceniła, że to także inwestycja w kapitał ludzki, rodzinę, zmniejszenie ubóstwa i rozwiązanie sprzyjające poprawie dzietności w Polsce. 

"Dobra oferta dla Polaków"

Mówiąc o tzw. trzynastej emeryturze, minister Rafalska przekazała, że świadczenie otrzyma prawie 10 mln emerytów i rencistów, co będzie kosztowało 10,7 mld zł. 

- Dodatkowe świadczenie emerytalne - "Emerytura Plus", a więc jednorazowe świadczenie pieniężnie dla emerytów i rencistów. Dla tej grupy, która potrzebuje dodatkowego wsparcia finansowego, ponieważ sytuacja emerytów i rencistów, szczególnie tych z niskimi uposażeniami, jest trudna. To ta grupa, która (...) potrzebuje tego dodatkowego bodźca finansowanego, tego zasilenia w postaci chociażby jednorazowego wsparcia i to świadczenie będzie wypłacane już od 1 maja bez żadnego wniosku przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w terminach, w których emeryci i renciści otrzymują to świadczenie – powiedziała szefowa resortu rodziny. 

Według Rafalskiej pozostałe propozycje z "nowej piątki" będą zachęcały młodych ludzi do wejścia na rynek pracy i rozwiążą problem wykluczenia komunikacyjnego. 

- Myślę, że to jest naprawdę bardzo dobra oferta dzisiaj dla Polaków (...), to nie jest tak, że wszyscy żyją polityką i codziennie oglądają wiadomości. Naszym obowiązkiem jest wszystkich rzetelnie, sumiennie, uczciwie poinformować i rozpoczynamy naszą akcję informacyjną w całej Polsce - zakończyła minister. 

W ramach kampanii informacyjnej po woj. lubuskim będą jeździły dwa busy, którymi urzędnicy wojewody i ZUS-u będą odwiedzali gminy, by informować mieszkańców o najnowszych propozycjach rządu i o innych programach. Będą również pomagali w wypełnianiu wniosków dotyczących wybranych świadczeń. 

"Przywracanie połączeń komunikacyjnych"

- Bardzo istotny element tego programu - piątki pana Kaczyńskiego - to jest sprawa związana z przywracaniem połączeń komunikacyjnych. Przy każdej wizycie w gminach, mam tych wizyt bardzo dużo, mieszkańcy poruszają problem likwidacji połączeń autobusowych i niemożliwości dojeżdżania do pracy, do szkoły – powiedział wojewoda lubuski Władysław Dajczak. 

Zapowiedział, że busy odwiedzą wszystkie 82 lubuskie gminy. - Jesteśmy umówieni z samorządami na miejsca, gdzie ten bus będzie stacjonował. Są to miejsca najbardziej uczęszczane przez mieszkańców. Będą ulotki, będzie można rozmawiać z każdym z pracowników – wyjaśnił wojewoda. 

Dodał, że akcja informacyjna będzie podobna do tej związanej z wprowadzaniem programu "Rodzina 500 Plus". Informacje na temat terminów i miejsc spotkań będą rozpowszechniane przez samorządy lokalne i codziennie w mediach społecznościowych. 

- Będziemy jeździli, będziemy mówili o mapie drogowej tych wszystkich rozwiązań, które rząd Prawa i Sprawiedliwości zaproponował. Będziemy mówili, kiedy ostatecznie ustawy będą wchodziły w życie – zapowiedział Dajczak. 

Po zakończeniu briefingu minister Rafalska wsiadła do jednego z busów i wraz z wojewodą udała się na spotkanie do Skwierzyny. Kolejne miejscowości, które w najbliższym czasie odwiedzą busy, to Dobiegniew, Strzelce Krajeńskie i Żagań. 

"Nowa piątka PiS" to propozycje przedstawione podczas konwencji PiS przez prezesa tej partii Jarosława Kaczyńskiego. Zapowiedział on od 1 lipca wypłatę 500 zł na pierwsze dziecko i od maja br. wypłatę "trzynastki" dla emerytów w wysokości najniższej emerytury – 1100 zł. PiS zapowiedziało też zniesienie podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia i co najmniej dwukrotne podniesienie kwoty uzyskania przychodów, a także przywrócenie zredukowanych wcześniej połączeń autobusowych, co dotyczyć ma przede wszystkim mniejszych miast i wsi. Cały program "nowa piątka" ma kosztować 39-42 mld zł.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PiS zaprezentowało Deklarację Europejską. "12 punktów, tak jak 12 gwiazd na fladze UE"

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 15:00
W Jasionce pod Rzeszowem Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało plan na kolejną kadencję europarlamentu. Głos zabrali premier Mateusz Morawiecki, prezes PiS Jarosław Kaczyński i Tomasz Poręba. Politycy podkreślali, że wizja PiS jest spójna z polityką Unii oraz że Polska chce mieć swój głos we wspólnocie. W Jasionce podpisano też Europejską Deklarację Wyborczą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: w ciągu najbliższych dni pokażemy projekt dot. 500+ na pierwsze dziecko

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 08:34
W ciągu najbliższych dni pokażemy projekt dotyczący 500+ na pierwsze dziecko; w ciągu tygodnia powinny rozpocząć się konsultacje społeczne - poinformowała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Jak podkreśliła, projekt powinien trafić do Sejmu "tak szybko, jak to możliwe". 
rozwiń zwiń