X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda: niech kartki wysłane kombatantom będą malutkim kawałkiem Polski

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 14:56
- Niech kartki wielkanocne wysłane kombatantom będą malutkim kawałkiem Polski, ciepłem z Polski, które ogrzeje ich serca - powiedział w Belwederze prezydent Andrzej Duda, inaugurując 7. edycję akcji Kartka dla Kombatanta.
Audio
  • Już po raz siódmy odbyła się akcja "Kartka dla Kombatanta". Razem z dziećmi życzenia przygotowywał prezydent Andrzej Duda (IAR)
  • Prezydent powiedział, że to są kartki dla tych, którzy nie wahali się stanąć do walki, aby Polska była wolna, suwerenna i niepodległa (IAR)
Prezydent Andrzej Duda, dziennikarka Anna Popek, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta minister Adam Kwiatkowski podczas 7. edycji akcji Kartka dla Kombatanta
Prezydent Andrzej Duda, dziennikarka Anna Popek, sekretarz stanu w kancelarii prezydenta minister Adam Kwiatkowski podczas 7. edycji akcji "Kartka dla Kombatanta"Foto: PAP/Radek Pietruszka

Prezydent podkreślił, że polskie dzieci i polska młodzież realizują ideę pamięci i wspólnoty "poprzez przygotowanie kartek dla polskich kombatantów, którzy mieszkają daleko poza granicami Polski", np. w Wielkiej Brytanii, a którzy - jak podkreślił - "kiedyś nie wahali się stanąć do walki, aby Polska była wolna, suwerenna i niepodległa". - Nie wahali się zapłacić za to cenę cierpienia i własnego życia - dodał prezydent.

Zwracając się do zgromadzonej w Belwederze młodzieży, powiedział, że kombatanci, którzy mieszkają za granicą, są "bardzo wdzięczni za pamięć" i "za każdą kartkę od was, która do nich przychodzi, jako wyraz pamięci, o tym, że są, że byli, że walczyli". Jednak według prezydenta najważniejsze dla kombatantów jest to, że młodzież o nich wie, "nie dlatego, że czują się samotni, ale dlatego, że zależy im, aby następne pokolenia były patriotycznie wychowane" i aby pamiętały, że warto się poświęcić dla Polski. "Oni wiedzą, że są przykładem tego poświęcenia" - powiedział Duda.

- To, że wy o nich pamiętacie, że wy o nich wiecie, że wy dla nich piszecie, rysujecie, pozdrawiacie, właśnie o nich pamiętacie, jest dla nich tak niezwykle ważne - mówił Duda. Jak podkreślił, "jest to także symbol tego, że pamiętacie o tym, co tak niezwykle ważne dla Polski, o jej synach, jakimi są oni" - mówił do uczestników akcji Kartka dla Kombatanta.

Podziękował dzieciom za "świadectwo łączności pokoleń". - Postarajcie się, żeby te kartki wielkanocne, które właśnie robicie, były jak najpiękniejsze, żeby było w nich jak najwięcej serca i jak najwięcej ciepła i żeby każda kartka, którą do nich wyślemy, była takim malutkim kawałkiem Polski, takim ciepłem z Polski, które przyjdzie do nich i ogrzeje ich serca - podkreślił.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak