X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Krzysztof Czabański o programie "Dostępność Plus": inicjatywa własna wspierana przez władze to najlepsza droga

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 18:03
Jak działa w praktyce rządowy program "Dostępność Plus", przekonali się w Toruniu minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz przewodniczący Rady Mediów Narodowych, poseł PiS Krzysztof Czabański. Odwiedzili tam siedzibę fundacji "Archipelag Inicjatyw", która prowadzi projekt "Kamienica inicjatyw" dla rodzin wielodzietnych i seniorów. 
Audio
  • Krzysztof Czabański o programie "Dostępność plus": inicjatywa własna wspierana przez władze to najlepsza droga (IAR)
  • Maciej Zieliński: fundacja"Archipelag Inicjatyw" prowadzi dużo zajęć aktywizacyjnych (IAR)
  • Jerzy Kwieciński: działania prowadzone w ramach programu "Dostępność plus" są w dużej mierze realizowane przez sektor pozarządowy (IAR)
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych poseł Krzysztof Czabański i minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas konferencji prasowe
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych poseł Krzysztof Czabański i minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podczas konferencji prasoweFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Maciej Zieliński z "Archipelagu Inicjatyw" tłumaczył, że fundacja prowadzi dużo zajęć aktywizacyjnych. Mają one charakter społeczny i artystyczny - np. prowadzone są warsztaty z rękodzieła. Uczestnicy projektu mogą liczyć także na darmowe bilety do placówek kulturalnych. 

Minister Jerzy Kwieciński zwrócił uwagę, że działania prowadzone w ramach programu "Dostępność Plus" są w dużej mierze realizowane przez sektor pozarządowy - fundacje i stowarzyszenia. Podkreślił, że rządzącym zależy na tym, żeby tak było. - Dużo na ten temat mówi się również na poziomie Unii Europejskiej, mówimy tutaj o dezinstytucjonalizacji - zaznaczył minister. 

Poseł PiS Krzysztof Czabański uważa, że tego rodzaju dystrybucja środków to najskuteczniejszy sposób ich wykorzystania. W tym przypadku, jak mówił poseł, pokazywana jest droga inicjatywy własnej wspomaganej tylko przez władze. Krzysztof Czabański zaznaczył, że w przeszłości środki idące jedynie kanałami państwowymi były w dużej mierze marnowane i nie były wykorzystywane efektywnie. 

Z działań fundacji "Archipelag Inicjatyw" w Toruniu korzysta tysiąc rodzin wielodzietnych i 400 seniorów. 

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak