X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent: będę rozmawiał z premierem ws. postulatów nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 19:46
- Podejmę rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie oczekiwań nauczycieli co do wzrostu wynagrodzeń - powiedział prezydent Andrzej Duda. Związkowcy z ZNP domagają się podwyżek większych niż zapowiadane i mówią, że strajk w oświacie od 8 kwietnia jest już niemal pewny.
Audio
  • Prezydent: oczekiwania wzrostu wynagrodzeń są uzasadnione, jednak podwyżki muszą być rozsądnie zaplanowane (IAR)
  • Prezydent: będę rozmawiał z premierem ws. postulatów nauczycieli (IAR)
Prezydent Andrzej Duda przemawia podczas spotkania z mieszkańcami powiatu wolsztyńskiego
Prezydent Andrzej Duda przemawia podczas spotkania z mieszkańcami powiatu wolsztyńskiego Foto: PAP/Paweł Jaskółka

Prezydent podczas wystąpienia podkreślił, że "sytuacja nauczycieli nie jest łatwa, a oczekiwania, z którymi nauczyciele występują dzisiaj, są oczekiwaniami uzasadnionymi".

- Nauczyciele powinni w Polsce dobrze zarabiać. Wypełniają bardzo ważną misję. Wszyscy pamiętamy tę maksymę, którą w Polsce powtarzamy od stuleci, że »takie będziemy mieli Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie«. Taka jest prawda, dlatego nauczycielom za ich pracę, a właściwie służbę, należy się godne wynagrodzenie" - podkreślił Andrzej Duda.

Prezydent jednocześnie zaapelował do wszystkich środowisk o kompromis w negocjacjach, bo - jak zaznaczył - nie wszystkie żądania można od razu zrealizować. - Obawiam się, że nie da się ich w szybkim tempie, w krótkim terminie podnieść od razu o tysiąc złotych. Obawiam się, że ten postulat ma charakter, niestety, bardzo mocno polityczny i populistyczny w tym momencie - mówił Andrzej Duda.

"Będę rozmawiał z premierem"

Wyraził przekonanie, że wynagrodzenia nauczycieli da się podnieść w rozsądnym terminie. Zwrócił się do nauczycieli, by podeszli do rozmów w sprawie podwyżek w sposób zrównoważony, tak, by nie ucierpieli na tym uczniowie.

Andrzej Duda zapewnił, że w tej sprawie chce też spotkać się z premierem Mateuszem Morawieckim. - Zapewniam państwa, że będę o tym rozmawiał z panem premierem. To jest sytuacja ważna i poważna i wierzę w to, że znajdziemy rozwiązanie - oświadczył prezydent.

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w ciągu niemal półtora roku nakłady na pensje dla nauczycieli wzrosną o ponad 16 procent. Resort oświaty w 2017 roku dokonał rewaloryzacji wynagrodzeń nauczycieli, a od 2018 r. rozpoczął realizowanie rządowego planu podniesienia pensji nauczycieli.

koz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak