X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Witold Waszczykowski: TSUE bierze udział w kampanii wyborczej do PE

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 08:12
Witold Waszczykowski, były szef polskiej dyplomacji, mówił w PR24, że - jego zdaniem - Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej bierze udział w kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Odniósł się w ten sposób do wyboru 23 maja na datę ogłoszenia opinii rzecznika generalnego unijnego TSUE w sprawie kwestionowanej przez sędziów Sądu Najwyższego legalności Krajowej Rady Sądownictwa.
Audio
  • 20.03.19 Witold Waszczykowski: Koalicja Europejska to pospolite ruszenie
Witold Waszczykowski
Witold WaszczykowskiFoto: PR24

Witold Waszczykowski zwrócił uwagę, że jest to niedługo przed planowanymi na 26 maja wyborami do Parlamentu Europejskiego. - Jeśli Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej ma świadomość terminarza i jeśli określa tę datę na 23 maja, czyli ma świadomość, że to będzie tuż przed wyborami polskimi, to jestem absolutnie przekonany, że zrobił to świadomie, żeby ten jego wyrok, który może być zawoalowany, mógł być też interpretowany dla tych sił, które walczą z polskim rządem - powiedział były szef MSZ.

Waszczykowski powtórzył, że spór w sprawie Krajowej Rady Sądownictwa nie ma podłoża prawnego, ale ideologiczne. Tłumaczył, że Polski "nie można rozliczać za reformy, ponieważ nie ma żadnego wzoru, żadnej definicji praworządności, żadnej definicji, jak ma wyglądać Trybunał Konstytucyjny, KRS itd.". Jednocześnie polityk przypomniał, że w Unii Europejskiej są kraje, w których w ogóle nie ma Trybunału Konstytucyjnego, a przyjęto inne rozwiązania; państwa, w których o wielu kwestiach prawnych decydują politycy i parlamenty.

Gość PR24 podkreślił, że w żadnym dokumencie unijnym ani traktacie nie ma definicji praworządności. Pojawia się w nich termin "praworządność", ale jej definicja została pozostawiona państwom członkowskim.

Dlatego - jak mówił Waszczykowski - Polska dziwi się, "w jakim trybie i na podstawie jakich dokumentów europejskich może działać Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, na jakiej podstawie może oceniać i rozliczać reformy wprowadzone w Polsce". - Boję się, że to będzie to falandyzacja prawa europejskiego bądź jego timmermansyzacja - oświadczył Witold Waszczykowski. Dodał, że "termin wybrany na 23 maja też dowodzi, że to może być wrzutka ideologiczna, którą będzie bardzo trudno na dzień przed wyborami europejskimi wyjaśnić".

"Koalicja Europejska to pospolite ruszenie"

Jak wskazywał też w Polskim Radiu 24 Waszczykowski, w ramach Koalicji Europejskiej nie ma zgodności w kwestii legalizacji związków homoseksualnych, a także adopcji dzieci przez pary jednopłciowe. Przeciwko takim rozwiązaniom jest PSL, a lider formacji - Władysław Kosiniak-Kamysz - podkreślał, że ludowcy są "konserwatywną kotwicą" w Koalicji Europejskiej. Wcześniej prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (PO) podpisał tzw. deklarację LGBT+, a jego zastępca Paweł Rabiej mówił o tym, że kolejnym krokiem, po wprowadzeniu związków partnerskich, powinno być zrównanie małżeństw jednopłciowych z heteroseksualnymi, z prawem do adopcji dzieci. 

- Koalicja Europejska to pospolite ruszenie, którego celem jest walka z Prawem i Sprawiedliwością, odsunięcie nas od władzy - komentował na naszej antenie Witold Waszczykowski. - Ten format nie jest jednak oparty na żadnych wspólnych tezach. To także problem dla nas, bo trudno jest polemizować w sytuacji, kiedy każdy członek Koalicji Europejskiej ma inne zdanie na ten sam temat - mówił były szef MSZ.

Więcej w całej audycji. 

Gospodarzem programu był Michał Rachoń

Polskie Radio 24/zz

-------------------------------

Data emisji: 20.03.19 

Godzina emisji: 7.37


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Publicysta o deklaracji LGBT+: Trzaskowski może zaszkodzić wyborcom Koalicji Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 09:55
- Rafał Trzaskowski pokazał bardzo liberalne pod względem światopoglądowym stanowisko. Koalicja Europejska nie miała w tym wypadku dobrego wyczucia tendencji, podobnie jak to było w przypadku sprawy imigrantów – mówił w Debacie Poranka Mateusz Kosiński z Tygodnik Solidarność. O deklaracji LGBT+ dyskutowali w studiu Polskiego Radia 24 także: Jerzy Mosoń z Fundacji FIBRE oraz Grzegorz Łaguna z Superstacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debata poranka". Karta LGBT i edukacja seksualna w polskich szkołach. Komentarze

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 09:20
Nie milkną dyskusje na temat karty LGBT podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego. Wczoraj pod warszawskim ratuszem odbył się protest przeciwników tej inicjatywy. Mirosław Skowron ("Super Express"), Jacek Liziniewicz ("Gazeta Polska Codziennie") i Karolina Zioło-Pużuk (Centrum Daszyńskiego) dyskutowali na temat edukacji seksualnej w szkołach, adopcji dzieci przez pary LGBT, a także omawiali bieżące tematy polityczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Wybranowski: środowiska LGBT żądają specjalnych przywilejów

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2019 11:35
- Wypowiedź Pawła Rabieja na pewno będzie miała duży wpływ na sympatie wyborców. Mamy do czynienia z intensywnym, czy wręcz agresywnym działaniem lobby środowisk homoseksualnych, które powoli wnika w życie społeczne – mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski, publicysta Do Rzeczy.
rozwiń zwiń