X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wręczono nagrody SDP. Wśród wyróżnionych dziennikarze Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 19:27
Znamy laureatów nagród Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Nagrody w 14 kategoriach wręczono podczas gali w Domu Dziennikarza w Warszawie. - Podtrzymaliśmy tradycję, że co roku dziennikarze Polskiego Radia otrzymują nagrodę SDP - powiedział prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.
Audio
  • - Podtrzymaliśmy tradycję, że co roku dziennikarze Polskiego Radia otrzymują nagrodę Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich - mówił prezes Andrzej Rogoyski (IAR)

Główna Nagroda Wolności Słowa trafiła do Wojciecha Biedronia z tygodnika "Sieci" za artykuł "Jak mafia rządziła Warszawą". Stowarzyszenie przyznaje tę nagrodę za publikacje w obronie demokracji i praworządności, demaskujące nadużycia władzy, korupcję i naruszenia praw obywatelskich i praw człowieka. Dziennikarz opisał cały system korupcyjny, który funkcjonował w stołecznym ratuszu.

Polskie Radio wyróżnione

Nagrodę imienia Adolfa Bocheńskiego przyznano dziennikarzowi Programu Pierwszego Polskiego Radia Aleksandrowi Ziemiańczykowi za wywiad z byłą wiceminister finansów Elżbietą Chojną-Duch. Materiał był poświęcony nieprawidłowościom w resorcie finansów w rządzie PO-PSL. Nagroda imienia Adolfa Bocheńskiego jest przyznawana dziennikarzom do 30. roku życia za wyróżniające się dokonania.

Jolanta Rudnik z Polskiego Radia Koszalin otrzymała Nagrodę imienia Janusza Kurtyki za publikacje o tematyce historycznej. Jury doceniło jej audycje "Trzech komandorów". Wyróżnienie w tej kategorii przyznano Annie Kołodziejczyk z radiowej Trójki za reportaż "Ballada o pieśni".

Docenienie reportaży

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski podkreślił, że jest dumny z dziennikarzy publicznego radia, które po raz kolejny zostało docenione w środowisku dziennikarskim. Prezes zauważył, że jury konkursu doceniło między innymi reportaże, których można słuchać na antenach Polskiego Radia. Przypomniał, że Polskie Radio jest wyjątkowym na tle konkurencji medium, w którym wciąż wiele czasu antenowego poświęca się reportażom i innym formom radiowym, które w innych stacjach nie występują.

Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych powiedziała, że te nagrody pokazują kondycję polskiego dziennikarstwa. Dodała, że w ten dzień środowisko dziennikarskie wskazuje, jak wielu jest dziennikarzy, którym bliska jest misja dochodzenia do prawdy bez względu na okoliczności.

Jury przyznało dwie równorzędne Nagrody imienia Stefana Żeromskiego za publikacje o tematyce społecznej. Otrzymały je: Magdalena Świerczyńska-Dolot z Radia Gdańsk za reportaż "Gdyby nie Gala" i Joanna Sikora z Polskiego Radia Białystok za reportaż "Więzi".

W kategorii Nagroda imienia Stefana Myczkowskiego wyróżnienie przyznano Annie Kolmer z Polskiego Radia Szczecin za reportaż "Protest w Dolinie Miłości".

Celem konkursu jest uhonorowanie autorów najlepszych prac w prasie, radiu, telewizji i internecie.

Nagrody SDP wzorowane są na amerykańskiej Nagrodzie Pulitzera. Konkurs ma charakter otwarty i mogą w nim uczestniczyć wszyscy dziennikarze i fotoreporterzy. Jednym z jego patronów medialnych jest Polskie Radio.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak