X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Pamięci Polaków Ratujących Żydów. Zobacz serwis specjalny

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 12:43
Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod Okupacją Niemiecką, który obchodzimy 24 marca, portal PolskieRadio24.pl przygotował serwis specjalny sprawiedliwi.polskieradio24.pl.
Nowy serwis specjalny - sprawiedliwi.polskieradio24.pl
Nowy serwis specjalny - sprawiedliwi.polskieradio24.plFoto: PolskieRadio24.pl

Na naszej multimedialnej stronie prezentujemy sylwetki ratujących i historie uratowanych. Głos oddajemy zarówno Sprawiedliwym, m.in. Irenie Sendlerowej, zwanej matką dzieci Holokaustu, która wyprowadziła z warszawskiego getta i uratowała przed śmiercią 2500 dzieci, jak i bohaterom, którzy dla opinii publicznej byli dotąd bezimienni. Przedstawiamy też świadectwa Żydów uratowanych przez Polaków.

Przed naszą kamerą eksperci-historycy wyjaśniają, dlaczego Polacy stanowią najliczniejszą grupę uhonorowaną przez Izrael medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Przedstawiamy rodziny Ulmów z Markowej i Kowalskich z Ciepielowa, które do dziś są symbolami Sprawiedliwych składających daninę życia w imię pomocy Żydom ukrywającym się w ich domach.

Odpowiadamy na pytanie, dlaczego nazistowskie Niemcy przeprowadziły zagładę Żydów na okupowanym terenie Polski. Wyjaśniamy, jak bardzo różniło się prawo ustanowione przez okupanta w krajach Europy Zachodniej i na terenach okupowanej Polski.

Pokazujemy, jak zaplanowane było ludobójstwo i jak funkcjonował nazistowski przemysł śmierci - na naszej mapie widać, skąd i ilu Żydów zwieziono do obozów śmierci wybudowanych na terenie okupowanej Polski.

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu sprawiedliwi.polskieradio24.pl.

Zobacz więcej na temat: TYLKO U NAS
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak