X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Znamy skład list Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 12:50
Eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski otwiera warszawską listę kandydatów Zjednoczonej Prawicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na drugim miejscu jest eurodeputowany Ryszard Czarnecki a na trzecim senator, były minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.
Parlament Europejski
Parlament EuropejskiFoto: Parlement Europejski

Okręg warszawskim obejmuje Warszawę oraz tak zwany obwarzanek, czyli miasta i gminy ośmiu powiatów graniczących ze stolicą.

W Warszawie o mandat eurodeputowanego na liście Zjednoczonej Prawicy powalczą również: posłanka Anita Czerwińska, poseł Zbigniew Gryglas, posłanka Ewa Tomaszewska, poseł Andrzej Smirnow, wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta, radna województwa mazowieckiego Dominika Chorosińska. Listę zamyka posłanka Małgorzata Wypych.

Pomorze

Europosłanka Anna Fotyga, wiceminister kultury Jarosław Sellin oraz b. radna sejmiku wojewódzkiego Danuta Sikora otwierają listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Pomorzu.

Na czwartym miejscu listy znalazł się poseł Piotr Muller, a na piątym senator Antoni Szymański. Kolejne miejsca na liście zajmują Arleta Kurzelewska, Danuta Białooka-Kostenecka, Karol Rabenda z Porozumienia oraz Patryk Demski. Pomorską listę PiS zamyka wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk.

Okręg warszawskim obejmuje Warszawę oraz tak zwany obwarzanek, czyli miasta i gminy ośmiu powiatów graniczących ze stolicą.
Na czwartym miejscu listy znalazł się poseł Piotr Muller, a na piątym senator Antoni Szymański. Kolejne miejsca na liście zajmują Arleta Kurzelewska, Danuta Białooka-Kostenecka, Karol Rabenda z Porozumienia oraz Patryk Demski. Pomorską listę PiS zamyka wicewojewoda pomorski Mariusz Łuczyk.

Okręg podlaski i warmińsko-mazurski

Europoseł Karol Karski, b. szef resortu rolnictwa, poseł Krzysztof Jurgiel oraz posłanka Iwona Arent liderami listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu podlaskim i warmińsko-mazurskim.

Czwarte miejsce na liście przypadło radnemu sejmiku Grzegorzowi Kierozalskiemu, a piąte Joannie Karpowicz.

Kolejne miejsca zajmują radna województwa podlaskiego Justyna Żalek (Porozumienie), a także posłowie Wojciech Kossakowski i Tadeusz Cymański (Solidarna Polska).

Listę zamykają radna sejmiku warmińsko-mazurskiego Jolanta Andruszkiewicz oraz radny województwa podlaskiego Romuald Łanczkowski.

W lutym Komitet Polityczny PiS podjął decyzje dotyczące "jedynek" i "dwójek" na listach w wyborach do PE. Wśród "jedynek" są m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński, wicepremier Beata Szydło, Jacek Saryusz-Wolski, wicemarszałek Senatu Adam Bielan, Witold Waszczykowski, Elżbieta Kruk, Tomasz Poręba, Zdzisław Krasnodębski, minister Anna Zalewska i Anna Fotyga.

Natomiast wśród "dwójek" znaleźli się m.in.: wicemarszałek Sejmu, rzeczniczka PiS Beata Mazurek, wiceminister kultury Jarosław Sellin, minister Beata Kempa, wicemarszałek Senatu Maria Koc, rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska.

Okręg dolnośląsko-opolski

Minister edukacji Anna Zalewska, minister w KPRM Beata Kempa oraz europoseł Sławomir Kłosowski otwierają listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu dolnośląsko-opolskim - wynika z informacji uzyskanych przez PAP we władzach partii.

Na czwartym miejscu listy znalazł się Andrzej Kisielewicz, a na piątym - senator Aleksander Szwed, szóste miejsce otrzymał senator Rafał Ślusarz, a "siódemką" została posłanka Katarzyna Czochara. Na kolejnych miejscach znaleźli się: Jacek Baczyński, Beata Żołnieruk z Porozumienia oraz posłanka Mirosława Stachowiak-Różecka.

Okręg wielkopolski

Europoseł Zdzisław Krasnodębski, wiceminister inwestycji i rozwoju Andżelika Możdżanowska oraz posłanka Joanna Lichocka otwierają listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu wielkopolskim - wynika z informacji uzyskanych przez PAP w PiS.

Na czwartym miejscu listy znalazł się wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, na piątym poseł Ryszard Bartosik, a na szóstym poseł Marcin Porzucek.

Na kolejnych miejscach listy znaleźli się: poznańska radna Lidia Dudziak oraz radny sejmiku wojewódzkiego Robert Popkowski.

Listę zamykają Joanna Frankiewicz oraz poseł Jan Dziedziczak.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej Unii wybory odbędą się w dniach 23-26 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak