X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koniec imprez nad Wisłą? Popularne klubokawiarnie mogą zniknąć

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 17:09
W tym roku wygasły trzyletnie kontrakty na dzierżawę, które właściciele popularnych, warszawskich klubokawiarni podpisali z miastem. Niedawno władze ratusza przedstawiły nowe warunki konkursu. Problem w tym, że mogą one uniemożliwić funkcjonowanie klubów nad Wisłą. 
Impreza nad Wisłą
Impreza nad WisłąFoto: Pomost 511/ Facebook

"Niestety to może być koniec takiej Wisły, jaką pokochaliście! Koniec tańców pod gołym niebem, koniec imprez nad Wisłą, koniec Teatru nad Wisłą, koncertów i wielu wydarzeń, które dla Was organizowaliśmy. Mogą zniknąć klubokawiarnie, które Was gościły: Cud nad Wisłą, Pomost 511, Miami Wars, Grunt i Woda, Hocki Klocki" - czytamy na facebookowym profilu Pomost 511. 

Co jest powodem obaw właścicieli lokali? Chodzi o kontrakty na dzierżawę, jakie przedsiębiorcy podpisali z władzami miasta trzy lata temu, a które wygasły w tym roku. Od jesieni trwają w Urzędzie Miasta prace nad nowym konkursem. Niedawno przedstawiono jego warunki. Jednak - jak piszą właściciele nadwiślańskich klubokawiarni - wykluczają one miejsca, które zostały przez nich stworzone. 

"Obecny konkurs zakłada tylko dwa lokale z imprezami (muzyka w nich może wynosić max 70 dB, czyli tyle, ile pracujący odkurzacz, a to wyklucza możliwość organizowania imprez), a jednocześnie całkowicie zamknięte (co z kolei wyklucza tańce pod gołym niebem i wydarzenia oraz koncerty plenerowe). Pozostałe lokalizacje nie mają możliwości organizacji imprez, a ich brak uniemożliwia inwestycję w program kulturalny i rekreacyjny. Dochodzi do tego wiele obostrzeń niemożliwych do wykonania" - czytamy. 

Właściciele dodają: "Co ważne na konkurs jest także za późno. Zbliża się kwiecień, konkurs powinien być rozpisany kilka miesięcy temu, w obecnej sytuacji jakiekolwiek nowe miejsca będą mogły wystartować od końca lipca, to oznacza, że od maja do lipca nad Wisłą nie będzie wydarzeń!". 

Bulwary nad Wisłą stały się w okresie letnim jednym z najpopularniejszych miejsc w stolicy. Ich los związany jest z protestami mieszkańców Powiśla.  Mieszkający tam Warszawiacy skarżą się na hałas, awantury i bród. Mieszkańcy Powiśla z koalicji Proszę Ciszej żądają od miasta rozwiązania problemu głośnych imprezowiczów. Od zeszłego roku urzędnicy prowadzili rozmowy, w których brali udział członkowie koalicji oraz właściciele nadwiślańskich lokali. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak