X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"7x24". Konwencja PiS i Rada Krajowa PO w ocenie polityków

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2019 11:25
Konwencja Prawa i Sprawiedliwości oraz Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej to dwa najważniejsze wydarzenia polityczne weekendu. W jaki sposób komentują je politycy? Gośćmi audycji "7x24" byli Witold Waszczykowski z PiS, Czesław Mroczek z PO, Paweł Pudłowski z Nowoczesnej, Elżbieta Zielińska z Kukiz'15 oraz Andrzej Stanisławek z Porozumienia.
Audio
  • 24.03.19 „7x24”: konwencja PiS i Rada Krajowa PO. Komentarze polityków
Goście audycji 7x24
Goście audycji "7x24"Foto: PR24

"Idziemy dobrą drogą, a celem jest sprawiedliwa Polska" - powiedział Jarosław Kaczyński podczas regionalnej konwencji Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu, która była trzecią z cyklu. Poprzednie odbyły się w Rzeszowie i Katowicach. Łącznie ma być ich 13 - w każdym z okręgów wyborczych. 

– Podczas wydarzenia można było także odebrać przekaz na szukanie wroga. Pojawił się cały wywód poświęcony imigrantom oraz islamistom. Są dwa elementy mobilizacji wyborców przez prezesa Kaczyńskiego. Z jednej strony są to transfery socjalne, a z drugiej mowa o wrogu, nienawiści i strachu – ocenił Czesław Mroczek.

9eac3703-4671-4483-a010-908bdaf5bffa.jpg
Jarosław Kaczyński: droga do sprawiedliwej Polski to droga do poprawy losu Polaków

Witold Waszczykowski podkreślił, że konwencja we Wrocławiu była kolejną okazją do tego, by przekazać, że Prawo i Sprawiedliwość idzie do Europy, by dbać o pewne wartości, m.in. chrześcijaństwo, poprawiać jakość życia Polaków i zapewniać ochronę dla naszego kontynentu.

– Unia Europejska powinna zajmować się także programami ekonomicznymi, które poprawiałyby poziom bytu. My staramy się to robić na gruncie krajowym. Poza tym Europa atakowana jest niemal z każdej strony. Mam tu na myśli chociażby kryzysy w na Bliskim Wschodzie czy w Afryce, a także wojną rosyjsko-ukraińską. Dlatego nie poszukujemy wroga, a chcemy zapewnić bezpieczeństwo. Nasz program jest jasny i klarowny – wskazał były minister spraw zagranicznych.

Podczas Rady Krajowej PO zatwierdzono okręgowe listy kandydatów partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Wystąpił również lider ugrupowania Grzegorz Schetyna, który stwierdził m.in. iż "Koalicja Europejska to polski sposób na pokonanie autokratów, populistów i nacjonalistów". Dodał również, że PiS wystawiając jako kandydatów do Parlamentu Europejskiego wicepremier Beatę Szydło czy szefową MEN Annę Zalewska prowadzi "akcję ewakuacji".

fb18f40b-8364-4892-9957-dc61003e28fa.jpg
Grzegorz Schetyna: łączy nas marzenie o silnej, pięknej Polsce

– Przewodniczący Schetyna dodał również, że nic, co zostało wprowadzone w ramach programów społecznych PiS nie zostanie Polakom odebrane – zaznaczył Czesław Mroczek. Witold Waszczykowski stwierdził natomiast, że Rada Krajowa PO była "wiecem wyborczym, na którym atakowano PiS". – Nie usłyszeliśmy nic na temat programu wyborczego, często za to padały stwierdzenia: nie dla PiS, PiS-u już nie ma – zaznaczył poseł.

Elżbieta Zielińska z ruchu Kukiz’15 przyznała, że ze smutkiem obserwuje, iż co chwila podnoszone są dyskusje dotyczące kolejnych konwencji. Zdaniem posłanki to "przedsięwzięcia pochłaniające miliony złotych".

– Ich treścią jest przede wszystkim podział na my i oni, wskazywanie drugiej strony jako największego zła. Uważam, że wydawanie subwencji partyjnych na organizację tego typu wydarzeń jest skandaliczne. My nie pobieramy subwencji, sami składamy się na przygotowanie podobnych konwencji. Nie wykorzystujemy do tego pieniędzy podatników – dodała.

Na istotę wyborów do Parlamentu Europejskiego, jak i krajowego, zwrócił uwagę Paweł Pudłowski z Nowoczesnej. W opinii gościa Polskiego Radia 24, nakreślą one konstrukcję tego, w jaki sposób ma wyglądać nasze państwo w najbliższych latach. – Czy ma być otwarte, demokratyczne i uwzględniające interesy wszystkich, a nie wybranych grup społecznych, czy bardzo zamknięte, tylko dla swoich członków i dbająca o własne interesy – powiedział kandydat do eurowyborów.

Andrzej Stanisławek z Porozumienia podkreślił, że konwencje Prawa i Sprawiedliwości są "niezwykle istotne".

– To właśnie w czasie konwencji pada bardzo prosty przekaz dla każdego obywatela. Na pierwszym miejscu jest polska rodzina. Drugą sprawą są wartości europejskie. Europa powstała w oparciu o tradycje chrześcijańskie. Jeżeli nie będziemy o nie walczyli, to w przyszłości Europa zniknie. Do tego dochodzi również poczucie bezpieczeństwa, które jest kluczowe dla mieszkańców naszego państwa, a także kontynentu. To wszystko ukazała konwencja we Wrocławiu – zauważył senator.

Audycję 7x24 prowadziła Katarzyna Gójska.

Polskie Radio 24/db

----------------------------------

Data emisji: 24.03.2019

Godzina emisji: 9.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"7x24". Propozycje wyborcze PiS. Komentarze polityków

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 11:26
- Jestem zdziwiony, że miesiąc po uchwaleniu budżetu, w którym nie było środków na podwyżki dla nauczycieli i niepełnosprawnych, znajdują się miliardy na nowe propozycje - stwierdził Marcin Święcicki z PO. - Partię, której skrót przez niektórych rozwijany jest jako Puste Obietnice, denerwuje fakt, że istnieje inna formacja rządząca i dotrzymująca słowa - odpowiedział Ryszard Czarnecki z PiS. Jakie zdanie na temat tzw. Nowej Piątki PiS mają przedstawiciele innych partii politycznych?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Debata Dnia". Kandydaci PO do eurowyborów

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 20:23
– Grzegorz Schetyna musiał się trochę nagimnastykować, by pogodzić wszystkie interesy personalne poszczególnych partii wchodzących w skład Koalicji Europejskiej – stwierdził Michał Wróblewski z Wirtualnej Polski. – Na biorących miejscach niewielu jest dotychczasowych europosłów PO – zauważył dr Krzysztof Karnkowski z "Gazety Polskiej Codziennie".   
rozwiń zwiń