Spór o terminal w Radomiu. Francuska firma nie chce opuścić nieczynnego obiektu

2019-03-28, 13:25

Spór o terminal w Radomiu. Francuska firma nie chce opuścić nieczynnego obiektu
Port lotniczy w Radomiu. Foto: facebook.com/lotniskoradom

W połowie kwietnia ma ruszyć rozbiórka nieczynnego terminalu na lotnisku w Radomiu. Tymczasem obiektu nie chce opuścić ostatni najemca, spółka Lagardere Travel Retail - informuje portal dziennik.pl

Według planów PPL przebudowa lotniska w Radomiu ma zakończyć się jesienią 2020 roku. Inwestycja zmaga się jednak z problemami. Z powodu przekroczenia kosztorysu o 200 mln zł unieważniono m.in. pierwszy przetarg na wydłużenie drogi startowej. Teraz z terminalu przeznaczonego do rozbiórki nie chce się wyprowadzić ostatni najemca. Jest nim firma Lagardere Travel Retail (LTR), która jest francuskim operatorem punktów handlowych na lotniskach i dworcach kolejowych.

Umowę najmu lokalu wypowiedział firmie LTR syndyk w listopadzie 2018 roku. Lotnisko było wówczas postawione w stan upadłości. Następnie port przejął PPL. Po tym jak przedstawiciele Lagardere nie uznali tej decyzji, sprawa trafiła do sądu.

- Chociaż pod koniec lutego sędziowie odrzucili pozew, to firma wciąż nie opuściła lokalu. To może opóźnić rozbiórkę terminalu, która ma ruszyć w połowie kwietnia - tłumaczy portalowi Dziennik.pl rzecznik PPL Piotr Rudzki. - W działaniu firmy nie ma logiki biznesowej. Przecież od 1 stycznia lotnisko jest całkowicie zamknięte - dodaje. 

LTR: PPL ośmiesza spółkę

LTR informuje z kolei, że "twierdzenia PPL dotyczące rzekomych zachowań czy złej woli LTR w opuszczeniu lokali w porcie lotniczym w Radomiu są nieprawdziwe". - PPL z niezrozumiałych dla LTR powodów podjął działania demonizujące i ośmieszające spółkę - dodają jego przedstawiciele. Co więcej, LTR twierdzi, że wciąż posiada wiążącą umowę najmu lokalu, którego dotyczy spór. 

Co będzie dalej? Według Piotra Rudzkiego syndyk będzie wkrótce zmuszony podjąć kroki prawne wobec franuskiej spółki. Rzecznik PPL nie wyklucza, że może się to zakończyć sądową eksmisją.

gospodarka.dziennik.pl/koz

Polecane

Wróć do strony głównej