X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: gospodarka i społeczeństwo są ze sobą związane

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2019 20:29
- Dbamy o dzisiaj, ale nie zapominamy o jutrze i budujemy solidne fundamenty do dalszego rozwoju. Gospodarka i społeczeństwo idą w parze, my idziemy tą drogą - mówi Mateusz Morawiecki w spocie opublikowanym w piątek przez Kancelarię Premiera.
Mateusz Morawiecki
Mateusz MorawieckiFoto: PAP/EPA/Toms Kalnins

- Polska to niezwykłe miejsce. Jesteśmy krajem wspaniałych ludzi, wielkiej historii, pięknej przyrody i architektury, a także imponującego sukcesu gospodarczego - powiedział szef rządu. 

pap konwencja pis 1200.jpg
Konwencja PiS w Gdańsku. "Piątka plus", walka o wolność słowa w internecie

Wskazywał, że polską gospodarkę napędzają pomysłowi i pracowici Polacy. - Gospodarka to przede wszystkim ludzie. Ale warto też przytoczyć kilka liczb. W latach 2016-2018 polska gospodarka urosła o prawie 15 proc. To znacznie więcej niż średnia unijna. W ciągu ostatnich trzech lat bezrobocie spadło prawie o połowę, do poziomu najniższego po 1990 roku - wyliczał Mateusz Morawiecki.

"Budujemy solidne fundamenty do dalszego rozwoju"

- Nie tylko pracy jest coraz więcej. Rosną też nasze zarobki - oświadczył premier. Zaznaczył, że od 2015 roku miesięczna polska płaca wzrosła średnio o około 20 proc. - Ważne przy tym, że dynamicznie rosną pensje wszystkich Polaków oraz płaca minimalna, a nie tylko zyski najlepiej sytuowanych - dodał. 

Ponadto, jak mówił w spocie premier, "w zeszłym roku wzrost gospodarczy był najwyższy do 11 lat i to przy bardzo niskiej inflacji, czyli bardzo niskim średnim wzroście cen". 

- Dbamy o dzisiaj, ale nie zapominamy o jutrze. Budujemy solidne fundamenty do dalszego rozwoju. Polska jest jednym z europejskich liderów reindustrializacji. Od 2015 roku w Polsce powstało kilkaset tysięcy nowych miejsc pracy w przemyśle. Zatrudnienie w tym sektorze rosło dwa razy szybciej, niż w całej Unii Europejskiej - zauważył Morawiecki. 

"Gospodarka i społeczeństwo idą w parze"

Szef rządu zwracał też uwagę, że Polska wprowadziła wiele szeroko zakrojonych programów społecznych wspierających polskie rodziny. - To m.in. dzięki wsparciu państwa w ostatnich latach skrajne ubóstwo wśród dzieci spadło o niemal połowę - podkreślił.

- Ten rozwój odbywa się przy jednoczesnym spadku polskiego długu publicznego w stosunku do PKB. W 2018 roku dług spadł poniżej 50 proc. PKB do najniższego poziomu od 10 lat. Między innymi z tych powodów agencja FTSE Russell zakwalifikowała polską gospodarkę do grona rynków rozwiniętych. Nikt nie awansował do tego grona od prawie dekady - mówił premier. 

- Gospodarka i społeczeństwo idą w parze. Są ze sobą bezpośrednio związane i my idziemy tą drogą, także przy realizacji naszych zapowiedzi z nowej "piątki" - oświadczył Morawiecki.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: nowe ustawy pojawią się na wiosnę, programy będą realizowane od lata

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2019 20:41
Premier Mateusz Morawiecki mówił w TVP Info, że w pierwszej kolejności rząd ma już przygotowaną ustawę dotyczącą transportu, odbudowy komunikacji między gminami i powiatami. Chodzi nie tylko o połączenia PKS, ale też o transport prywatny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spot wyborczy Prawa i Sprawiedliwości. "Nowa Piątka PiS"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 13:15
- Udowodniliśmy, że wiemy jak rozwijać Polskę - mówi premier Mateusz Morawiecki w nowym spocie zaprezentowanym przez Prawo i Sprawiedliwość. W nagraniu, zatytułowanym "Nowa Piątka PiS", występują prezes partii Jarosław Kaczyński oraz szef rządu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: nasza nowa piątka z myślą o wszystkich Polakach

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2019 11:54
Przed konwencją w mediach społecznościowych pojawił się nowy spot Prawa i Sprawiedliwości, na którym premier przybliża tzw. "nową piątkę PiS". - Chcę być premierem, który dba o Polaków. Z myślą o wszystkich Polakach przygotowaliśmy naszą nową "piątkę" - mówi Mateusz Morawiecki w opublikowanym filmie.
rozwiń zwiń