X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

11. Festiwal Krzysztofa Komedy w Studiu im. Lutosławskiego i Novym Kinie Wisła

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 09:52
Od czwartku do soboty (11 - 13 kwietnia) w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego oraz w Novym Kinie Wisła w Warszawie odbędzie się 11. Festiwal Muzyki Filmowej Krzysztofa Komedy. 
Audio
  • 11. Festiwal Krzysztofa Komedy w Studiu im. Lutosławskiego i Novym Kinie Wisła (IAR)
11. Festiwal Krzysztofa Komedy
11. Festiwal Krzysztofa KomedyFoto: Materiały prasowe

Wydarzenie otworzy Danilo Rea - jeden z najwybitniejszych włoskich pianistów jazzowych o międzynarodowej renomie. Podczas koncertu sięgnie zarówno po kompozycje Krzysztofa Komedy, jak i włoską muzykę filmową.

W sobotę na scenie studia Lutosławskiego wystąpią natomiast Wojtek Mazolewski Quintet z projektem "Komeda" oraz Sławek Jaskułke Sextet z programem "Komeda Recomposed". Dyrektor artystyczna festiwalu Iwona Strzelczyk-Wojciechowska podkreśla, że ten rok jest wyjątkowy, obchodzimy bowiem 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy pod patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

- W ciekawy i różnorodny sposób pokazujemy twórczość Krzysztofa Komedy z różnych muzycznych perspektyw - podkreśla Iwona Strzelczyk-Wojciechowska. W piątek 12 kwietnia w Novym Kinie Wisła odbędzie się projekcja filmu "Do widzenia, do jutra" Janusza Morgensterna z muzyką Krzysztofa Komedy. W ramach festiwalu zaprezentowane zostaną też dwie wystawy: "Komeda - kalendarium życia", czyli zbiór listów, fotografii, wycinków prasowych oraz "Polski plakat jazzowy", czyli przegląd prac m.in. Henryka Tomaszewskiego, Rosława Szybo, Waldemara Świeżego i Jana Młodożeńca.

Krzysztof Komeda Trzciński to pianista, kompozytor muzyki jazzowej i filmowej, jeden z najwybitniejszych reprezentantów "polskiej szkoły jazzu". Jego utwory zyskały światowy rozgłos . W ciągu zaledwie jedenastu lat stworzył muzykę do ponad 61 filmów polskich i zagranicznych. Wywarł wielki wpływ na nowoczesną polską i europejska muzykę. Zmarł w Warszawie w kwietniu 1969 roku. 

dn

Zobacz więcej na temat: POLSKA MUZYKA KULTURA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak