X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Antoni Macierewicz: również rzeczywistość mówi euro "nie"

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2019 14:30
- Polacy  mówią "nie" euro, bo dobrze wiedzą, co wydarzyło m.in. w Grecji i Hiszpanii. Polacy znają współczesne gospodarki krajów europejskich, które straciły na wprowadzeniu euro - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, były szef MON.
Audio
  • 13.04.2019 Gość PR24: Antoni Macierewicz, b. szef MON

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że Polska przyjmie euro wtedy, gdy będzie to w naszym interesie. W Lublinie odbyła się regionalna konwencja wyborcza partii.

Jarosław Kaczyński przypomniał, że przyjęcie unijnej waluty jest obowiązkiem, wynikającym z traktatu akcesyjnego. "Jesteśmy i będziemy w Unii Europejskiej. Przyjmiemy euro wtedy, kiedy będzie to w naszym interesie. A w naszym interesie będzie to wtedy, kiedy osiągniemy poziom przynajmniej bardzo zbliżony do Niemiec - poziom PKB, poziom stopy życiowej" - wyjaśnił prezes PiS. Dodał, że w jego oczach jest to obrona polskich interesów. "To jest nasz święty obowiązek wobec społeczeństwa i wobec narodu" - podkreślał.

Do wypowiedzi prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz słów Mateusza Morawieckiego, który również przemawiał na konwencji, odniósł się w PR24 Antoni Macierewicz. Powiedział, że wszystkie, cotygodniowe konwencje PiS mają wielkie znaczenie, ale  - jak zauważył - "konwencja PiS w Lublinie jest najważniejsza".

B. szef MON mówił w PR24 przede wszystkim o tym, dlaczego wprowadzenie euro w bieżącym momencie rozwoju polskiej gospodarki byłoby błędem.

- Nie tylko prezes, premier mówią "nie". Ale też rzeczywistość mówi "nie". Trzy czwarte Polaków mówi "nie". Dlaczego? Znają historię i wiedzą, co wydarzyło się w Grecji, w Hiszpanii, we Włoszech. Istnieje doświadczenie tych krajów, które straciły na wprowadzeniu euro i doprowadziły gospodarki swoich krajów do zapaści - wyliczał Macierewicz. 

Gość PR24 rozwinął przykład problemów gospodarki Grecji. Przypomniał, że przed przyjęciem euro, grecka gospodarka była gospodarką dziesięć razy słabszą od niemieckiej. Po przyjęciu wspólnej waluty - już osiemnastokrotnie słabszą.

- Euro kiedyś będzie polską walutą, pod warunkiem, że osiągniemy ten sam poziom rozwoju gospodarczego co najsilniejsze kraje UE. Jeżeli różnica będzie się utrzymywała, to przyjecie euro oznaczałoby skazanie się na zapaść gospodarczą - przekonywał Antoni Macierewicz.

W audycji także o trwającym strajku nauczycieli i zarzutach Grzegorza Schetyny kierowanych pod adresem Antoniego Macierewicza podczas regionalnej konwencji Koalicji Europejskiej w Rzeszowie. 

W konwencji, która odbywała się w lubelskim Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego, wzięli także udział między innymi  kandydaci PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Jedynką" na liście PiS jest tutaj posłanka Elżbieta Kruk, a „dwójką” rzeczniczka partii i wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Audycję prowadził Tadeusz Płużański.

Polskie Radio 24/tb

---------------------------

Data emisji: 13.04.2019

Godzina emisji: 13.40

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konwencja PiS w Gdańsku. "Piątka plus", walka o wolność słowa w internecie

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2019 13:45
Prawo i Sprawiedliwość wprowadzi do polskiego prawa regulacje unijne dotyczące tzw. ACTA 2, tak, aby ograniczyć ich negatywne skutki dla wolności w internecie. Taką deklarację złożył na konwencji PiS w Gdańsku lider partii Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń